Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Covid - 19 un Baltkrievija. Kad cilvēku likteņi diktatora rokās...

 Šajā situācijā, kad pasauli jau kādu laiku nomoca kroņvīruss un cīņā pret tā izplatību iedarbinātie piesardzības pasākumu ierobežojumi, ir valstis, kuras, tās prezidenta personā, izvēlas ignorēt to, ko piedzīvo citas tautas un tiek pievērtas acis arī uz covid - 19 sērgas izplatības realitāti, kas notiek pašu zemē - viena no tādām valstīm ir Baltkrievija. 

Ja balkrievu diktatoru ārēji kroņvīrusa sērgas izplatība savā zemē nesatrauc, tad citās domās ir viņa tautiešu liela daļa. Kādu no viedokļiem iekļaušu te:

Lasīt tālāk ...

Covid - 19. Ieskats Anglijas mediķu cīņā par saslimušo veselību un dzīvību.

 Kamēr internets un mediji "kūp" no sabiedrības viedokļu, spekulāciju un spriedelējumu dažādības, vistuvāk cilvēkiem pieejamai un izzināmai realitātei ir "pirmā palīdzības fronte", un tie ir mediķi, kas cīnās par Ķīnas vīrusa novārdzināto veselību un dzīvību.

 Neliels ieskats Lielbritānijas mediķu intensīvajā darbā. Ja dažiem nemediķiem viss liekas vienkārši, tad to nesaka viņi, kas aci pret aci ikdienu piedzīvo smagas cīņas par cilvēku dzīvību. Viņu darbs tiks vērtēts vairāk "pēc kara"...

Lasīt tālāk ...

Zinātniskais totalitārisms. No pūļa kontroles tehnoloģijām līdz vakcīnu eksperimentiem ar cilvēci.

 Tiesiskuma un pienākuma jēdziens jau izsenis tiek kropļots. Kā jebkurai valstij, tā jebkuram tās pilsonim ir savas savstarpējās tiesības un pienākumi. Pasaulei mainoties vispārējās degradācijas virzienā, "līdzi peld" arī valstu sistēmu morāle un taisnīgums. Ja agrāk esam bieži dzirdējuši, ka pastāv "vārda brīvība", tiesības uz pašnoteikšanos, tiesības uz izglītību, mājokli; tiesības izvēlēties, ko ēst, dzert, kā dzīvot, ar ko precēties utt., tomēr izrādās, ka šaja samaitātības laikmeta valstīm un to varām var būt arī citas vērtības un ambīcijas, kuras noteiks(ir valstis, kur jau nosaka to likums), ka cilvēki pakļaujami piespiedu vakcinācijai. Šo pieredzi pazīst jau daļa Amerikas, Vācija un par to tiek diskutēts vairākās valstīs, piemēram, arī Dānijā. Nav lieki pieminēt, ka, parasti, projekti, kas aizsākas USA, ar laiku tiek realizēti arī citās valstīs.

 Patreiz pasaule ir nonākusi tādas situācijas priekšā, kad, pateicoties Covid - 19 sērgas jau radītajām sekām, mazāk domājošas miljonu cilvēku masas teju autorežīmā piekritīs "supervakcīnas" eksperimentam ar sevi un saviem bērniem, tiklīdz tā parādīsies. Tādiem nebūs arī iebildumu pret mikročipiem zem savas ādas, 5G un citam cilvēku apziņas un ķermeņa kontroles tehnologijām, jo stāsts taču ir par kolektīvo drošību - aiz šī aizsega tiks apvārdota un kartējo reizi pievilta cilvēce. Savukārt sistēmas disidenti kļūs par visas "normālās", sistēmai lojālās sabiedrības atkritējiem. Viņi tiks izslēgti no iespējām sociālizēties; viņiem tiks liegtas tiesības izglītoties, sūtīt bērnus bērnudārzos, skolās,; vēl vairāk, tiesības uz bērniem tiks atņemtas, kā tas jau tiek praktizēts Vācijā pret ģimenēm, kas nepieņem piespiedu un obligāto vakcināciju. Disidentus centīsies norobežot no "veselajiem" un "saprātīgajiem". 

 Kāds viedoklis un fragmenti no dokumentālas fillmas par vakcīnu biznesa netīro pusi:

Lasīt tālāk ...

Covid - 19 sērga. Karš vēl nav beidzies, bet...

 Karš vēl nav beidzies, lai gan daži stipri pāragri jau pasludina uzvaru...

Laikā, kad atsevišķas pasaules valstis jau ziņojušas par situācijas stabilizēšanos(Itālija, Spānija)- tur klājas stabili slikti; - un dažas, ka kroņvīrusa izplatība, šķiet, ierobežota - Ķīna, Norvēģija, Japāna - sarunas par panākumiem ir stipri pāragras. Tas, domāju, būtu saprotams ne tikai mediķiem, infektologiem un veselības ministriju speciālistiem.

Tajā pat laikā tādas valstis kā Anglija, Francija un Amerika pieredz ļoti grūtus laikus - tur saslimstība un mirstība no covid -19 nebeidz strauji pieaugt. Ja UK pēdējo 24h laikā miruši vēl 786 tās iedzīvotāji, tad "dzelteno vestu" valstī tādi bija 1417, savukārt pašā Amerikā 1939 cilvēki. Pēdējām trīs valstīm bija raksturīgi skaļi paziņojumi, ka "jārīkojas, lai sargātu sabiedrību", bet reālie pasākumi no valsts dienestu puses krietni iepalika.

Lasīt tālāk ...

Dzīves trokšņi, daba un mūzika.

 Pasaule mainās? - šķiet, lieki pieminēt vienu no lielajiem iemesliem, kas radījis pārmaiņu domino efektu. Ko dari Tu?

Kad teju visapkārt pasaules un Latvijas ziņu kanālos mums tiek atgādināts "palikt mājās", tiek lielāks akcents likts uz to, ko nedrīkst un nevajadzētu darīt nekā uz to, ko varam paveikt. Gan miera, gan nemiera un neziņas laikos arvien pastāv neskaitāmu jauno iespēju pasaule, kura katram ir sava. Atliek tajā ielūkoties, pamanīt un izdarīt savas izvēles. Labi sabiedrotie ceļā uz vērtīgām un pārdomātām izvēlēm ir mierpilnas mūzikas skaņas un dabas skatu vērošana jo īpaši klātienē. Šī iespēja pieder gan ne katram, tomēr reizēm, kad to varam darīt attālināti un vismaz "citu acīm", tas bagātina mūs daudzējādā ziņā, stiprinot mūsu imunitāti un vairojot dzīvesprieku. Apzināts dzīves restarts ir vajadzīgs. Regulāra izvēle, - paiet uz mirkli "no visa" malā un ļauties pārdomām un dabas, skaistas mūzikas pieskārieniem, - tas atspirdzina un ļauj saredzēt realitāti, kurā dzīvojam, daudz plašāk.

 Labu nevajag pārāk daudz, nereti pietiek ar kādu nedalītas uzmanības piecminūti vai pavisam neilgu brīdi, lai atjaunotu savas enerģijas krājumus sekmīgai dienai.

 Precīzi pirms diviem gadiem kāds padalījās savā youtube kanālā ar šo. Veltiet mazu brīdi, lai ieklausītos! -

Lasīt tālāk ...

Ko sagaidīt no Covid -19 jau drīzumā?

  Covid -19  6.martā un 66-ajā tā izplatības dienā kļuva par otro bīstamāko pandēmiju pasaulē, kopš cilvēce veic šādas uzskaites statistiku - tā nogalina ātrāk nekā daudzas citas iepriekš zināmās sērgas. Pēc tam ar katru nākamo dienu, līdz pat 5.04.2020., kā redzams dažādos interneta resursos pieejamos oficiālo versiju grafikos, vīrusa saslimstība ir turpinājusi strauju kāpumu. Var rasties jautājums - un ne viens vien - kad šis covid -19 murgs tiks iegrožots un kad pasaules valstis spēs būtiski piebremzēt tā radikālu tālākizplatību?- šie ir jautājumi, kas patreiz apstājas pie atziņas - mēs nezinām. Tomēr vadlīnijas un tendences "dod mājienu" un tās ziņas, maigi sakot, nav labas.

 Kad sākās Ķīnas covid -19 bēdu stāsts, pasaules tautu vairākums, saņemot maldīgu signālu no Ķīnas, ka vīrusu var diezgan viegli iegrožot, tā arī palika "pirmā iespaida režīmā", līdz pat marta vidum, kad pēc pasaules veselības organizācijas(PVO) ziņojuma tika izsludināta pirmā nopietnā globala mēroga trauksme. Uz to viens no pirmajiem reaģēja ASV prezidents Donalds Tramps, liekot pasaules valstu līderiem sarosīties savās zemēs, taču neskatoties uz to pati Amerika rīkojās tā, it kā uz viņiem Ķīnas sērgas izplatība neattiektos. Laikā, kad Eiropas valstis jau daudz ko bija nokavējušas un rīkojās novēloti(marta vidus), Amerikā dzīve turpinājās teju ierastajā režīmā. Starp citu kā Amerika pēdējo nedēļu laikā, tāpat Francija un Anglija, būdamas vienas no bezatbildīgākajām valstīm attieksmē pret sērgas nopietnību, tagadnē piedzīvo īpaši smagas sekas un nav nekāda pamata cerībai, ka īstermiņā, tuvākā mēneša ietvaros, tur situācija uzlabosies.

Atgriežoties pie Amerikas skumjā stāsta, aicinu novērtēt un ieklausīties tajā, ko saka tie, kas atrodas karsto notikumu epicentrā. Mediķiem un viņu vēstījumu tālākizplatītājiem ir ko teikt:

Lasīt tālāk ...

COVID-19- kas tas par zvēru?- mūs tas neskar- realitāte vai spriedelējums?!

 Covid-19 nogalina ātrāk kā jebkura pandēmija šajā gadsimtā... To uzskatāmi pārliecinoši apstiprina sekojošā video prezentācija. Tajā atklāts kroņvīŗusa cilvēkiem letālās ietekmes grafiks un statistikas rādītāji, tos salīdzinot ar citām pēdējo 20 gadu pandēmijām un epidēmijām:

 Palūkosimies arī uz dažiem visai izplatītiem sabiedrības viedokļiem par to, cik nopietna/nenopietna šī COVID-19 sērga ir viņu skatījumā:

Lasīt tālāk ...

Kāds komentārs par Covid-19

  Viedokļi jebkurā jautājumā būs dažādi, un tā tam būs būt. Tieši tā, kā tajā teicienā:"Cik cilvēku, tik viedokļi"...

 Jebkurā jautājumā, atkarībā no mūsu informācijas analizēt un kopsakarības saskatīt prasmes, katrs atrod savu pozīciju. Ja vieniem tīk vairāk dramatizēt, citiem noliegt taustāmās realitātes nopietnību. Protams, tās nav vienīgās domāšanas un attiekmes pret notiekošo sabiedrības pozīcijas.

Ja vienus cilvēku veselība un dzīvība un tās pāragra zaudēšana neatstāj vienaldzīgus, tad citiem cilvēks ir "tikai mēbele", "prece vai dzīvnieks"... Atkarībā no savas morālās būtības, pieredzes un priekšstatiem, mēs spriežām par notiekošo, par sevi un par citiem. Domāt, - viena lieta; spriest un izšķirt, kas ir kas - cita. Atrast savas izpratnes vadlīnijas un spēt kritiski tās izvērtēt - tas ir lauciņš, kurā retais uzkavējas ilgāk par pāris minūtēm.

Cilvēki domādami savu unikālo, pareizo domu, dažkārt nonāk nedomāšanas juceklī, jo negrib vērtēt savu viedokli kritiski. Paskatīties uz sevi un savu domu vērtību no malas - nav viegls, bet ļoti veselīgs uzdevums. Protams, ja neaizraujamies un tas mūs nenoved galējības pilnā attieksmē. 

 Turpinājumā padalīšos ar kādu no viedokļiem. Komunikācija notika ar cilvēkiem, kas apšauba Ķīnas sērgas nopietnību un uzskata, ka "kopējā katlā" jeb saslimušo, mirušo uzskaites sistēmā covid-19 slimniekiem tiek pieskaitīti arī visi pārējie un ka šī sērga nav nekas nopietnāks par daudziem zināmo gripu.

 Komentārs:

Lasīt tālāk ...

Kāda ir Krievijas stratēģija kroņvīrusa izplatības apkarošanā?

 Covid-19 un kaimiņzeme Krievija. No lielvalstīm Krievija ir viena no mazāk cietušajām Eiropā un pasaulē, tomēr tas nenozīmē, ka tur viss noris vienkārši. Ir pieņemti vairāki nepopulāri lēmumi, lai ierobežotu sērgas izplatību sabiedrībā. Prezidents Putins un viņa cilvēki arvien meklē labāko ceļu un savas vadlīnijas, cīņā ar pandēmiju, lai nepieļautu citu valstu kļūdas, taču, neizbēgami, šādās situācijās neizsprukt arī no savām kļūdām, kas, protams, nepaliek bez sekām.

Kā saka kāds valdošās politikas opozījas pārstāvis, viena pareizā risinājuma nav un nebūs un dažādās vadlīnijas un nopietni lēmumi būs japieņem.  Lūk, skatījums uz notiekošo Krievijā un iespējamie risinājumi:

Lasīt tālāk ...