Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Draugos ar dabu..

Autors Draugu draugs

Par dabas dāsnajiem veltījumiem cilvēcei jautājumi parasti nav, par untumiem gan.. Ir it kā pašsaprotami, ka mēs varam paņemt no dabas, šķiet, visu, kas acīm tīkams, noder uzturam un visādi citādi apmierina mūsu vajadzības.. Tik pašsaprotami liekas, ka kaut kas izaug, ka varam baudīt augļus, dārzeņus , ogas, jebkādu ienākušo ražu, ūdens un mežu bagātības  un vienkārši svaigu gaisu.. Kad viss mūsdienās ir kļuvis tik pieejams, klusi un nemanot mums var piezagties paradums dabas dāvanas pienācīgi nenovērtēt..

Par to, ko mēs iegūstam no pasaules ekosistēmu resursiem ir ierasts daudz runāt, taču krietni mazāk par to, ko mēs katrs individuāli dodam vai atņemam dabai..  Reizēm mums var pat likties, ka, ko gan viens mazs cilvēkbērns var paveikt dabas labā vai nodarīt tai.. Izrādās var un, kā vēl, tikai sabiedrība ir paraduši par to daudz nedomāt, vēl jo mazāk izvērtēt savas personīgās rīcības sekas..  Dažs iestāda kokus, cits nosvilina mežu un purvu, daži sakopj jūras piekrasti, citi bez sirdsapziņas pārmetumiem sadauza stikla pudeles kur nu pagadās vai izgāž būvgružus mežos, par pīpmaņu izsmēķiem nemaz nerunājot.. Tas ir bezgalīgs process ar miljonu miljoniem cilvēces darbu un nedarbu variantiem , tas ir mūsu ieguldījums savas tagadnes un nākotnes labā..

 Kad esot pie jūras, mēs tajā iemetam pat mazu akmentiņu, tas izraisa enerģiju, ko pirmajā brīdī pamana arī cilvēka acs, bet vēlāk it kā nemanāmi šī enerģija iekļaujās jūras varenajā plūsmā, tā nebeidz pastāvēt, tā papildina esošo spēku..Līdzīgi ir ar mūsu darbiem, vai nu tie iekļaujās un stiprina "dabas imūnsistēmu" vai arī vājina tās spēkus..

 Nav iespējams godīgi mīlēt sevi un savu ģimeni, savu tautu, savu bērnu un mazbērnu nākotni, radot postošus ieguldījumus savā un dabas veselībā..Par to ir vērts padomāt-ja ne sevis, tad vismaz savu bērnu labā, - tos mācot domāt, novērtēt un sargāt sevi un vidi, dabu, kurā esam un to apliecināt vispirms jau ar savu piemēru un attieksmi pret savu veselību un dabas spēku. Būt draugos ar dabu ir viens visprecīzākajiem un spilgtākajiem apliecinājumiem tam, ka mīlam savus tuvākos kā sevi pašu..

 Sargāsim sevi un citus, respektējot, novērtējot šīs neskaitāmās dāvanu dāvanas no mūsu Zemes un Tā, kas mums to ir uzticējis!

007

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt