Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Stāsti, kas uzrunā.Dzīve Šauļiņ templī.

Autors Draugu draugs

 

 Katram ir kāds savs īpašs stāsts, kurš paliek dzīvs mūsu atmiņās gadu gadiem un nezaudē savu spilgtumu un mūsu emocionalitāti, tiklīdz esam iegrimuši savās pārdomās. 

 Kad biju mazs zēns, tā vietā lai ar saviem vienaudžiem regulāri dauzītos apkārt, dažkārt mērķtiecīgi nozudu vienatnē un treniņu laukumos, kur retāk apgrozījās citi- biju ieguvis pirmos priekšstatus un informāciju par Šauļiņ mūku dzīvesveidu, ieskaitot cīņas prasmēm, kas mani uzrunāja ļoti personīgi. Biju pasācis trenēties, tolaik man skolotāju un padomdevēju treniņu procesā nebija- bet ko darīju, to darīju no sirds un ar lielu apņēmību iegūt jaunas prasmes. Savu vienaudžu vidū bieži vien biju klusais, bet vienatnē nodevos dziļām pārdomām. Kad citi stāstīja par savām izlasītajām grāmatām, mana grāmata bija fragmenti no austrumu kungfu un ušu meistaru dzīves un treniņu procesiem. Maz ko varēja atrast tajos laikos, bet sākumam bija vairāk kā pietiekoši. Īpaši man iepatikās prakse, ka vari potenciālo uzbrucēju apturēt, nenodarot tam kaitējumu-man iepatikās filozofija-"kamdēļ nodarīt sāpes, ja var nenodarīt un tāpat piebremzēt ļaundari", taču bija arī savas negatīvas puses- lai arī kā austrumu cīņu filozofija māca un mudina savas priekšrocības lietot atturīgi, saskāros ar refleksu realitāti, kad reizēm tik un tā pamanījos nodarīt sāpes citiem. Ar sevi ir jāstrādā, lai spētu saglabāt mieru ar visiem, cik tas atkarīgs no paša un uzvarot kārdinājumu dominēt, kas bērnu un pusaudžu vecumā daudziem ir tik dabīgi.

Laiki aizskrien, domas un pieredzes papildinās, reformējas un kaut kādā mērā atkārtojas. Desmitgadēm paejot redzu, ka atkal un atkal Šauļiņ dzīvesveids mani uzrunā un liek aizdomāties par tā praktiskajām pusēm. Īstenībā man to atgādināja kāds nejaušs dzīvesstāsts, ko uzgāju youtube resursā(saturs angļu valodā):

 Varbūt arī Jums ir kādi savi īpašie stāsti, kuros varat īsumā padalīties ar citiem un, kas kā pieredze varētu bagātināt arī citus?! Uzrakstiet savu komentāru, savas atmiņas! Paldies Jums!

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt