Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

12 cilvēku tipi. Kurš no tiem esi pats?

Autors Draugu draugs

  Saprast un nepārprast sevi un citus ir viena lieta, pavisam cita ir- pazīt sevi. Tie, kas labi pazīst sevi, apgūst prasmi- lasīt citus cilvēkus un viņu dzīves kā grāmatu; šis ir stāsts nevis tikai par mūsu intuīciju, nojautu, faktu apstrādi, prasmēm godīgi interpretēt un kontekstuāli precīzi uztvert informāciju, bet visvairāk par tādu praksi un attieksmi kā IEKLAUSĪŠANĀS. Sadzirdēšana un ieklausīšanās veido sapratni, un tas ir vienīgais ceļš uz harmoniskām un korektām cilvēkattiecībām savstarpēji un pret pasauli kopumā.

 Ja esi no cilvēkiem, kas proti ieklausīties sevī un cienīt sevi, Tev tas nesagādās problēmas attiecībā arī pret citiem- tā ir pārbaudīta pieredze, ko varu apstiprināt arī personīgi. Taču tas nenozīmē, ka, ja saproti sevi labi un pazīsti arī citus, ka Tu būsi "miera mika"... Cilvēki, kas iedziļinās kolektīvajās lietās un problemātikās, uzņemās nastu, ko ne tuvu katrs spēj nest. Sapratne un iedziļināties prasme vēl nepadara mūs informācijas nestspējīgākus par citiem.Svarīgs un izšķirošs apstāklis ir cilvēka garīgums, ko šajā rakstā sīkāk neakcentēšu, kā vien pieminēšu, ka ja Tavi pasaules un sabiedrības izzināt motīvi un mērķi ir cienījami, taisnīgi un uz sabiedrības labklājību un laimi vēŗsti, Tu spēsi panest ļoti daudz, bet nekad visu. Tāpat tas nozīmē, ka Tu nespēsi klusēt par lietām, kas notiek- Tu noteikti nebūsi vienaldzīgs, Tu sapratīsi arī tos, kuri nesaprot un negrib saprast nedz sevi, Tevi, nedz citus. Tu būsi radikālu un labu, gudru un rūpīgi pārdomātu pārmaiņu cilvēks, kura atmoda ir aizsākusies paša dzīvē- Tavi mērķtiecīgie darbi runās skaļāk par Taviem vārdiem un atziņām. Tava dzīve ļaus Tev sadzīvot gan ar mirkļa milzīgu popularitāti un īslaicīgu atzinību, gan ar vientulību un izstumtību. Jebkura pieredze, ja vien tā nav kaitnieciska mūsu spriešanas spējām un sirdsapziņai, dara mūs stiprākus. Izejot no šī samērā pozitīvā cilvēka raksturojuma pieiesim cilvēku rakstura lielumiem, kuri vairāk vai mazāk dominē mūsos.

12 cilvēku tipi. Kurš no tiem esi pats?

Kādi tad mēs esam un kādi, kāpēc tādi gribam būt?-

 

1.Vienaldzīgie un karjeristi- tie, kam savs "es" rūp vairāk par visu citu. Cilvēki, kuri citus uztver kā pakāpienus savu ambīciju un mērķu sasniegšanai.

 

2.Nedomātāji un vieglprātīgie- dzīves baudītāji, kuri "bez bremzēm" ļaujas teju visam, kur var iegūt ko vairāk- naudu, baudu, varu, jebkādu izdevīgumu.

 

3.Iedomīgie un lepnie- "stirpinieki", kuri neredz savu patieso vājumu. Tie ir cilvēki, kuri, atrododoties "purvā", neapzinās savus riskus un lēno bojā eju.

 

4.Urķi un domātāji- cilvēki, kas pārsvarā apzināti "spēlējas ar uguni". Tie ir pašmotivēti misijas cilvēki, kuri uzskata par pienākumu izglītoties, lai iegūto dotu arī citiem. Ne tuvu vienmēr viņu atziņas atnes mieru un atzinību no politisko varu puses. Šos cilvēkus nereti sauc par trakajiem, jo viņi uzdrošinās domāt, runāt un darīt taisnīgāk lietas, kurām ir kopējs sabiedriskais labums.

 

5.Ziņkārīgie un baumotāji- cilvēki, kuriem mēdz būt viedoklis par visu, izņemot pašiem par sevi. "Share" jeb dalīties ar informāciju varētu likties cēli no viņu puses, bet viņi nespēj ar to(virspusējo informāciju) pabarot ne sevi, nedz citus. Viņi kļūst par neapmierinātajiem un "vāveres skrējiena" cienītājiem.

 

6.Neapmierinātie un kašķīgie- "reformātori", kuriem nekad nav miera ne ar sevi, ne ar citiem, bet kuri tomēr pamanās nonākt sabiedrības pārvaldes līderos. 

 

7.Naivie un labticīgie- cilvēki, kuri izvēlās dzīvot savu iedomu un labo tēlu un tīro motīvu pasaulē. Tie ir nereti viņi, kuri ir mācīti, audzināti domāt par visiem tikai labāko un izdara kļūdainus pieņēmumus par citiem un lietām pasaulē. Viņi izvēlās "strausa politiku" jeb nedomāšanu, kad saskarās ar grūtībām, jo ir vieglāk dzīvot iedomātajā un uzburtajā viltus realitātē, nekā faktiskajā.Viņi "nebāzīs savu degunu", piemēram, politikā, jo "tā viņus neskarot"...

 

8.Klusie un dziļie, sabiedrības nenovērtētie- "mazie cinīši", kas prot ne tikai apgāzt lielu vezumu, bet uz kuriem var balstīties sabiedrisko krīžu laikos kā uzticamiem un drosmīgiem, neatlaidīgiem un dziļi domājošiem, tālredzīgiem cīnītājiem. Tie ir cilvēki, kuri var parādīties "no nekurienes" laikos, kad sabiedrisko attiecību spriedze ir ļoti augsta. Viņi, ja ir ilgi klusējuši, daudz domājuši- viņu enerģiskums parādīsies spēkpilnā un cēlā rīcībā.Viņus raksturo pašaizliedzība un varonīgums.

 

9.Sliņķi, nodevēji un labumu meklētāji- bez principu un vājas morāles indivīdi, kuri apmaiņā pret pašlabumu, ir gatavi sadarbībai ar jebkuru varu un spēku, ieskaitot, noziedzīgu.

 

10.Ņirdzēji un ļurbas/dzērāji, "hameleoni"- plānprāši, kuri lepojas ar savu spriešanas nespēju; cilvēki, kas norej, pazemo un apsmej citus, uzskatot to par sava goda un cieņas augstāko pienākumu pret sabiedrību. Tie ir viņi, kuri nespēj cienīt nevienu, sevi ieskaitot. Viņi ir teicamos partneros ar jebkādu parazītisku pārvaldi.

 

11.Pašpietiekamie un neatkarīgie- cilvēki, kuru vērtības "atver domāšanu" pārējai sabiedrībai kritiskos laikos, kad sistēmas gudriem vairs nav ko jēdzīgu teikt. Viņu viedoklis ļauj saredzēt risinājumus un izeju no dzīves strupceļiem. Svaiga domāšana un pieeja, citi skatu punkti, leņķi, citas vērtības un līmeņi, kuru atsakaites punkts ļauj nonākt pie pozitīva rezultāta.

 

12.Laimīgie, apmierinātie, dziļdomīgie un patiesības meklētāji- tie ir viņi un varam būt arī mēs, kas kā raugs iedarbojas uz mīklu sabiedrības labā. Tie ir viņi, kas spēj iedvesmot arī tos, kas ilgstoši atrodas neveiksmju un nomāktības krustcelēs. Enerģija, ar kuru viņi dalās citu labsajūtai, bagātina viņus pašus.Nav lielāka prieka par došanu, kad dzīvo savu dzīvi, kad domā ar savu galvu un proti saskatīt nepārspīlētus iemeslus priekam, kad saule slēpjas aiz mākoņiem tiešā un pārnestā nozīmē...

 

 Iepriekš minētie raksturojumi, protams, nepilnīgi atspoguļo cilvēcisko īpašību praktiskās izpausmes un liela daļa no tām šeit netika pieminētas, tomēr vairāk vai mazāk uzmanīgs šī raksta lasītājs varēja atpazīt arī sevi un sev zināmu cilvēku attieksmes. Katrā no mums dominē mainīgi sava rakstura lielumi, kuri mijiedarbībā ar notiekošo izsauc mūsu un pārējās sabiedrības reakcijas. Tieši dažādajos notikumos mēs ieraugām to, kādi esam un kādi vēlamies vai nevēlamies būt. Kāpēc pozicionējam sevi tā vai citādi?- Kāpēc daudziem liekas izdevīgāk nedomāt, ļaut citiem domāt viņu vietā, nekā domāt ar savu galvu?- to lai vērtējam katrs pats.

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Ieslēdziet javascript lai šī forma darbotos

 

Komentāri   

0 # domātājs 2019-09-29 13:54
Un , kurš no tiem esi pats , autor? :D

Bet vispār vērtīgi domu graudi , paldies!
Atbildēt | Paziņot administratoram
+2 # WaA253 2019-09-30 10:53
Es tos drīzāk sauktu par cilvēka attīstības posmiem. Jo, ja būsim godīgi, atradīsim sevī ne vienu vien tipu savā mūža gadu griezumā.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # 352AaW 2019-10-01 02:42
Daži no tiem posmiem ir drīzāk degradētības, nekā attīstības un izaugsmes posmi. 8)
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt