Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Kādi ieteikumi, ko ne katrs spēs sagremot.Vienkāršosim tos...

Kādi ieteikumi, ko ne katrs spēs sagremot.Vienkāršosim tos...Cilvēka dabai liekas pieņemama pieredze, kad kaut ko iegūstam vieglā, ātrā un mums ērtā veidā, gluži kā pēc teiciena:"Tev viss ar karoti jālej mutē". Lai arī reizēm šo spārnoto teicienu lietojam kā aizrādījumu sliņķiem un tiem, kas negrib domāt un iedziļināties, paslinkot un nedomāt ir līmenis, kurā laiku pa laikam pakavējamies mēs visi- kāds vairāk, cits mazāk.

Esam visi dzirdējuši slaveno frāzi par velosipēdu, ko nav jāizgudro no jauna. Un daudz mūsu dzīvē ir lietu, kuras iekļaujas praksē:"Nopērc, lieto, labo, izmet, pērc jaunu", ar nebeidzamiem šīs procedùras atkārtojumiem lietu, mantu un laicīgo vērtību pasaulē. 

 Šoreiz kādi ar mūsdienām saistīti un ne vairs tik mūsdienīgi padomi, par kuriem parasti neaizdomājamies:

Lasīt tālāk ...

Latvijas veiksmes stāsta neveiksme nr.1- bērni, jaunieši un izglītības lejupslīde vispārējās sabiedrības nabadzības pieauguma kontekstā.

Latvijas veiksmes stāsta neveiksme nr.1- bērni, jaunieši un izglītības lejupslīde vispārējās sabiedrības nabadzības pieauguma kontekstāKatru gadu ap šo laiku Latvijā top zināmi vidusskolēnu, arodskolu jauniešu un arī gados vairs ne tik jauno vakarskolu izglītojamo mācību kvalitātes novērtējumi un eksāmenu rezultāti. Tiek apkopotas visādas statistikas un, kad atkal un atkal, gadu no gada, tiek konstatēta arvien dziļāka krīze formālās izglītības augstākās pārbaudes rezultātos kopumā, tiek meklēti skaidrojumi, pamatojumi un pat vainīgie. 

 Dažkārt tiek uzbrukts ne tikai izglītības sistēmas neefektivitātei, bet arī tiek vainoti paši pedagogi, atstājot novārtā valsts politikas izraisītos cēloņus, kuru ietekme uz bērniem, jaunatni un viņu dzīves kvalitātēm, ieskaitot izglītību, pašizglītības motivāciju un dzīves mērķapziņu un jēgu, noved un aizvedīs daudzus nekurienē.

 Uzdošu mazliet un daļēji retorisku jautājumu:"Kāpēc Latvijas pieaugušo sabiedrība un valsts kopumā pauž pārsteigumu par savu bērnu un jauniešu izglītības līmeņa kritumu un motivācijas trūkumu izglītoties, ja valsts sistēma un daudzi no vecākiem savās ģimenēs nav izvirzījuši  un nav pat aizdomājušies ne par Latvijas kà valsts, ne savas ģimenes īstermiņa un ilgtermiņa sasniedzamajiem mērķiem, vērtībām un dzīves jēgu?"

Lasīt tālāk ...

Aizrautība, maksimālisms, dzīves sakārtotība.

Aizrautība, maksimālisms, dzīves sakārtotība.Mūsdienas ir pārsātinātas ar maldīgu izpratni-"jo vairāk, jo labāk" un ikvienam tās ir savas lietas, kurās azartiski un ar lielu aizrautību metamies iekšā, būdami maksimālisti, kas dzīves sakārtotību atstāj sekundārā pozīcijā. Aizrautība pati par sevi nav problēma, problēma sākas, kad "ieslēdzas nedomāšanas režīms"... Pavērtēsim mazliet sevi no malas...

Lasīt tālāk ...

Dzīve "lidojuma režīmā" un "ārpus zonas". Kā uzveikt virtuālo nesātību un internetatkarību?

Dzīve "lidojuma režīmā" un "ārpus zonas". Kā uzveikt virtuālo nesātību un internetatkarību?Dzīve tā ir iekārtota, ka ierastās, pierastās lietas, ko daram bieži un daudz, prasa savu atvaļinājumu no tā visa vismaz uz kādu mirkli un regulāri. Tāpat katram var gadīties iepīties procesos, kas ievērojot samērības principus noder, bet dēļ mūsu paškontroles iztrūkuma un pārliekas aizrautības ar tiem, nodara kaitējumu mums pašiem. Šoreiz aicinu aizdomāties par nevienam vien aktuālu bēdu- interneta atkarība un, kā ar šo "zvēru" cīnīties...

Lasīt tālāk ...

Kompleksu, aizspriedumu problemātika un ceļi, kas izved no nomāktības labirintiem...

Atzīstam to vai nē, nenoliedzam vai noliedzam,-katram cilvēkam ir savi kompleksi, kuru ietekmi var pielīdzināt grimšanai purvā. Un mēs zinām, ka izkļūt no purva, ja esi sācis grimt, nav nemaz tik vienkārši. Svarīgi ir reaģēt jau pašā sākumā, kad konstatē grimšanas pazīmes- tas pats ir ar cīņu pret kompleksiem. Kavēšanās neveselīgās pārdomās var ietekmēt graujoši. Šoreiz parunāsim par to, ko un kā darīt, ja esam iestiguši kompleksu purvā un arī par to, kā nenonākt kompleksu un spēkus laupošu domu varā...

Lasīt tālāk ...