Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Drīzāk Spānija(okupants) ies bojā, nekā kataloņi piekāpsies cīñā par savu zemi...

Autors Draugu draugs

 Kopš 12. gadsimta kataloņiem nav bijusi sava neatkarīga valsts, kā vien autonomija vai pašpārvalde citas valsts paspārnē.

 Mūsdienu un šī brīža gļēvulīgā Eiropa noraugās uz demokrātijas apspiešanu, bet kataloņi ir gatavi atdot savu dzīvību, cīņā pret Spānijas valdības politisko visatļautību un totalitārismu!

 Mazliet no vēstures:

"11. septembri ik gadus kataloņi svin kā savu nacionālo dienu. 1714. gada 11. septembrī pēc viņiem svešās Burbonu dinastijas uzvaras t. s. Spānijas mantojuma karā kataloņus apspieda un viņi zaudēja savas viduslaiku pašpārvaldes institūcijas. Tātad 11. septembris ir vēsturiska atmiņas diena par sakāvi, kas jāpārvērš uzvarā. 2012. gadā Barselonā atzīmēja šo dienu ar milzīgu demonstrāciju. Ielās, skandinot saukļus par Katalonijas neatkarību, izgāja 1,5 miljoni cilvēku no Katalonijas 7,5 miljoniem iedzīvotāju. 2013. gada 11. septembrī kataloņi izveidoja 400 km garu cilvēku ķēdi pēc Baltijas tautu 1989. gada parauga. Tajā dienā Barselonā atklāja arī šai sakāvei veltītu pieminekli – atklāja skatam senās Barselonas drupas. Pāri drupām plīvoja karogs ar tajā ietvertiem tā laika pilsētas aizstāvju solījuma vārdiem – uzvarēt vai mirt..."

Drīzāk Spānija(okupants) ies bojā, nekā kataloņi piekāpsies cīñā par savu zemi...

 Pārlecot dažiem gadiem pāri, 2017.gada 27.oktobrī kataloņu parlaments nobalsoja par neatkarību no Spānijas, kas drīz pēc tam tika Spānijas valdības bloķēta, pārņemot varu kataloņu zemē un atņemot autonomijas statusu.

Lìdz pat šim brīdim ir sekojušas spāņu politiskās varas represijas pret kataloņu tautas un politiskajiem līderiem, iedarbināti kriminālprocesi, kuru rezultātā dažiem no disidentiem piespriesti bargi cietumsodi. Tas viss rezultējies kataloņu tautas nemieros, kas pēdējās diennaktis nerimst un, visticamākais, nepierims, kulmināciju sasniedzot, pieļauju, pašās oktobra beigās ap 27.10., kas kataloņu tautas sirdīs ir viņu paustās izvēles pēc brīvības un neatkarības no Spānijas pasludināšanas datums.

Pagaidām viss liecina par to, ka saspīlējums šajā reģionā tikai pieaugs. 

 Dažādos interneta kanālos var sekot gan pēdējo notikumu ierakstiem no Barselonas, kā arī tiešraidēm no tautas sapulču un protestu vietām. Kataloņi pieprasa atbrīvot savas tautas politieslodzītos un ir gatavi nopietnai konfrontācijai ar okupanta varu, Spānijas valdību.

Kamēr Eiropas savienība to uzskata par Spānijas iekšējo lietu- kataloņu tautas likteni- brīvības cīnītāji nepiekāpsies un ar vēl noteiktāku neatlaidību pieprasīs pašnoteikšanās tiesības savā zemē, kas vēsturiski nepieder spāņiem.

Lūk, daži pēdējo dienu notikumi kataloņu zemē dokumentēti video:

Savukārt šobrīd(17.oktobris) noris arī tautas sapulce, ko var vērot tiešraidē:

 Kamēr top šis raksts kataloņu sapulce iegūst citu formu un atsākas sadursmes ar Spānijas valdības drošības spēkiem.

 Kādi gan vēl sabiedriski kolektīvi varianti kataloņu tautai ir atlikuši, kad viņu demokrātiskās un vēsturiski taisnīgās tiesības uz savu zemi, brīvību, neatkarību un pašnoteikšanos, tiek citas "demokrātijas"-Spānijas valdības- ignorētas un apspiestas?!

18.oktobra tautas sapulces tiešraide šeit:

 Nožēlojami, ka demokrātiskās valstis un Eiropas savienība uz to visu liekulīgi noraugās...

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Ieslēdziet javascript lai šī forma darbotos

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt