Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

NBA. Dāvis Bertāns. Ceļš uz izcilību.

 Kas to būtu gaidījis, ka tieši Dāvis Bertāns būs viens no tiem, kas šosezon satricinās un pārsteigs basketbola pasauli tās spēcīgākajā līgā?!

Jauna zvaigzne iemirdzējusies NBA laukumos. Pārsteidz Dāvja stabilitāte un aukstasinība metienu realizācijā. Kurš latvietis būs nākamais, kas spēs NBA spēlē samest 8 tālmetienus??- turklāt Dāvis 3-6 trīnīšus pamanās realizēt nu jau regulāri. To visu varētu pat vienkāršot- kurš būs tas spečuks, kas kaut vai Latvijas čempionātā samestu spēles laikā 8 trejačus?

Attiecībā uz NBA līmeni, domāju, ka tikai pats Dāvis spēs sevi pārspēt...

Aicinu noskatīties mazu īsfilmu par Dāvi Bertānu, kā arī nākamo video par viņa pēdējo aizvadīto spēli un tajā parādīto izcilo sniegumu(īpaši ieteiktu ieklausīties tajā, ko saka parasti neitrālie spēles komentētāji- pozitīvas emocijas garantētas! :))

 

Lasīt tālāk ...

NBA. Mavericks pret Kings. Kurš kuru?

 Pēc tam, kad dalasieši iepriekšējā cīņā pamanījušies bez ierunām sagraut "pelikānus" ar teju 50 punktu pārsvaru un nu ir pacēlušies uz savas konferences otro pozīciju, šīs dienas spēlē pret "karaļiem" nesolās būt viegla pastaiga.

Ja aizvadītajā cīņā "Mavericks" izpildījumā bija šādi, kā to var manīt sekojošā video, tad lielais jautājums ir, vai pēc tik varenas uzvaras tas neliks zaudēt modrību un mobilizēšanos gaidāmajā spēlē pret "Kings"?!

 

Ja pēc pamatīga "Mavericks" atrāviena punktos pēdējā spēlē, tās līderi Kristaps Porziņģis un Lukas Dončičs jau laicīgi varēja doties atpūtā, tad maz ticams, ka kas tāds atkārtosies šajā spēlē. Tieši "Kings" basketbolisti savā iepriekšējā cīņā tās pagarinājumā piedzīvoja sāpīgu zaudējumu tikai ar viena punkta pārsvaru un, kad nācies pabūt tuvu uzvarai, bet to nesasniegt, tas dažkārt vēl vairāk motivē atdot labākos spēkus nākamajās cīņās par sev labvēlīgu iznākumu. Protams, var notikt arī pretēji, ja ir iedragāta pārliecība par saviem spēkiem.

Sakramento "Kings" ir iekļuvuši trīs zaudējumu sērijā, no kuras centīsies izrāpties, kamēr Dalasas klubs cer panākt sesto uzvaru pēc kārtas.

Pavērtēsim, ko sagaidīt no šīs cīņas ?

Lasīt tālāk ...

NBA. Dalasai mazliet pietrūkst, lai apturētu karaļus...

 Pēc ļoti pieticīgas spēles pirmās puses un ilgstošas dzīvošanās "lielos mīnusos"(lielākais atstatums punktos -24), Dalasas komanda lai arī spēles turpinājumā ievērojami uzlaboja savas izredzes cīņā par panākumu un lai arī spēles galotnē tika līdz pat -2, tomēr nespēja uzveikt kopumā ļoti pàrliecinoši spēlējošo "Kings" vienību. "Mavericks" 5 uzvaru sēriju apklusināja Sakramento basketbolisti, kuri pēc trīs zaudētu spēļu sērijas atguvuši uzvaras garšu.

Atskatīsimies uz "Mavericks" paveikto un līdz galam nepaveikto darbu:

Lasīt tālāk ...

NBA. Lielā Kristapa ne tik lielie darbi šosezon?

 Aizritējis pirmais mēnesis NBA laukumos šajā sezonā. Pēc ilgstošas atlabšanas no smagas traumas, beidzot šajā sezonā Dalasas "Mavericks" rindās latvietim Kristapam Porziņģim ir tā iespēja pārbaudīt savu varējumu, dodot pienesumu komandas uzvarās, kā arī palīdzot tajās dienās, kad visai komandai neizdodas iecerētais.

Jau pirms sezonas jau daudzi sporta kanāli minēja:"Pastāv varbūtība, ka tik labu, kādu redzējām Kristapu agrāk basketbola laukumos, tie laiki var būt pagājuši uz neatgriešanos."- To pamatojot ar lielākās daļas basketbola speciālistu pieredzi, kas līdzīgi kā Porziņģis savas smagās traumas dēļ, neatguva maksimumu no sava varējuma.

 Ko tad var teikt jau tagad, kad aizvadītas pirmās 20 cīņas, par mūsu basketbolista sagatavotību un profesionālām kvalitatēm? Lai arī lielus secinājumus izdarīt ir vēl stipri pāragri, tomēr dažas kopējas iezīmes vairāku spēļu kopsummā ir pamanāmas. Daļu no tām pieminēšu šī raksta turpinājumā :

Lasīt tālāk ...