Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Lielais hokejs- Latvija pret Šveici. Visas spēles neuzvarēt,- svarīgi uzvarēt izšķirošās.

Autors Draugu draugs

Ar patīkamu noskaņojumu pēc vakardien izcīnītās uzvaras pār Austrijas valstsvienību, šodien vēlā vakarā notiks otrais piegājiens un cīņa pret vienu no pasaules vadošajām hokeja izlasēm- pret Šveices lielmeistariem. Spēles sākums 21:15. Par mūsu vārtu drošību atbildība uzticēta Elvim Merzļikinam, kurš papildinājis mūsu izlases cīnītāju rindas "pēdējā brīdī". Ko varam sagaidīt no šīs spēles?

 Ja pārbaudes spēlēs, komandas sastāvu vēl nenokomplektējusi un vēl pavisam nesen, Latvijas izlase piedzīvoja divus visai pārliecinošus zaudējumus, tad šovakar būs gaidāma cita līmeņa spēkošanās un ļoti smaga cīņa, kura noteikti būs emocionāli piesātināta. Intuitīvi varētu to pat nosaukt par hokeja vētru, kas plosīsies starp abām sacensību dalībniecēm. Kāpēc tik augsts domu lidojums, atbilde nav tālu jāmeklē, jo abas izlases perfekti saprot, ka šīs spēles punkti jau šajā atskaites brīdī ir ceturtdaļfināla vērtībā.

Pēc vakardienas uguņošanas un panākuma Latvijas izlases izpildījumā un pēc Šveices graujošās uzvaras pār savu pirmo pretinieci, abas komandas ir panākuma spārnotas. Šovakar no augstā lidojuma būs jānolaižas tajā pašā laukumā, kur melnais un smagais darbs tomēr būs jāizdara. Ne velti arī komandas treneris Hārtlijs ir noteicis, lai puiši aizmirst vakardienas panākumu un maksimāli koncentrējas šodienas cīņai. Jā, koncentrēšanās, noskaņošanās un meistarība ir viena lieta, cita ir- veiksme... Uzvarēs nevis ātrākā un meistarīgākā, bet gudrākā izlase.

 Lai arī pirms spēles rēķināt punktus nebūtu īpaši lietderīgi, tomēr noklusējumā spēlētāji saprot, ka, pat, ja šovakar tiktu gūts tikai viens punkts- tas varētu būt pietiekoši daudz,- lai visu spēļu kopsummā, cerot vēl uz dažām uzvarām pamatturnīrā,- realizētu "plānu 2"- ceturtdaļfināls... Un šo punktu(us) ļoti vajag... 

Hokeja maratons ir diezgan garš, tajā pat laikā spēkus nedrīkst saudzēt spēlēs, kad pretiniekos ir izlases, kurām vēsturiski esam vairāk atdevuši punktus, nekā viņi tos devuši mums. Laiks šo tradīciju lauzt !

Par to, ka cīņa būs ātra un aizraujoša, šaubu nav; lielāki ātrumi- vairāk kļūdu, vairāk pretuzbrukumu, vairāk vārtu apdraudējumu un iespējas gūt vārtus. Nelielas šaubas ir vienīgi par to, vai vīŗi tic saviem panākumiem labi zinot vēsturiskos rezultātus pret šveiciešiem un vai mūsu izlases vārtusargs pēc nepietiekošas pēdējo nedēļu spēļu prakses NHL jutīsies savā ādā, drošs un pārliecināts? Ir vēsturiskā pieredze, kuru var mainīt Latvijas izlase jau šovakar, iedvesmojoties no pārliecības un drosmīga un daudzveidīgi pārsteidzošāka hokeja, par ko Hārtlija kungs gan jau būs padomājis. Uzbrukumam jāliek pretī uzbrukums, apsteidzot par "pussoli" pretiniekus. Jo mazāk iespēju dos pretiniekam domāt laukumā, jo haotiskās hokejs būs viņu izpildījumā un jo mazāk parliecināti tie būs par savu uzvaru šovakar... Šī taktika var nostrādāt labāk nekā sēdēšana aizsardzībā un cerība uz reti veiksmīgajiem pretuzbrukumiem...

Atkārtoti uzsvēŗšu, ka svarīga ir spēlētāju noskaņa un pārliecība pirms spēles, neaizmirstot, ka pārliecība aug arī spēles laikā smagā darba rūdījumā, un tas šovakar ir paveicams ! "Viens par visiem, visi par vienu- der arī hokejā !" 

ŠOVAKAR NOTIEK CĪŅA GAN PAR OTRO UZVARU TURNĪRĀ, GAN PAR CETURTDAĻFINĀLU ! 

Lielais hokejs- Latvija pret Šveici. Visas spēles neuzvarēt,- svarīgi uzvarēt izšķirošās.

Par Latvijas uzvaru un par drosmi sadzīvot ar faktisko realitāti, kāda tā būs arī pēc šīs spēles, nezaudējot cīņas sparu un pārliecību, ja punkti izpaliks un nezaudējot koncentrēšanos uz nākamo spēļu cīņām, ja uzvara un hokeja svēki Latvijā šovakar varēs turpināties !

Pārbaudes spēlēs "dāvanas" no Latvijas saņēma šveicieši. Vai Šveices izlase šovakar nodarbosies ar "labdarību" Latvijas izlases labā, līdz pusnaktij būs skaidrs ?!

Lielais hokejs- Latvija pret Šveici. Visas spēles neuzvarēt,- svarīgi uzvarēt izšķirošās.

ŠODIEN IR IZŠĶIROŠĀ(viena no, vai pat vienīgā) SPĒLE,kura dos tos punktus, kas var iecelt Latviju ceturtdaļfinālā, ja uzveiksim vēl DIVAS citas "mazās" izlases pamatlaikā un vēl kādu papildus punktu no grandiem. Ar katru nākamo uzvaru, nosacījumu rinda saīsināsies par vienu. Par izslēgšanas spēlēm jādomā jau šodien ! Veiksmi LATVIJAI !

 Cerēsim uz godīgu spēli, taisnīgu tiesāšanu un Latvijas panākumu pār Šveices valstsvienību spēles izskaņā ! Viss ir iespējams !

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

Komentāri   

0 # Ozo30 2019-05-12 16:26
Lai Elvis šodien vārtos kā mūris, gluži kā Artūrs Irbe labākajos gados ! Bilde rakstam arī simboliska... :)
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt