Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Pasaules čempionāts hokejā. Latvija pret Itāliju. Trešā iespēja...

Autors Draugu draugs

 

Šovakar pl.17:15 Latvijas izlase tiksies ar Itālijas izlasi. Tas, ko darīt, lai "nepaliktu aiz borta" ir visiem skaidrs- ir jāuzvar, turklāt pamatlaikā. 

 Kāda būs šī spēle un, ko no tās varam sagaidīt ?

Pēc pārliecinošās uzvaras pār austriešiem un pēc sāpīgā zaudējuma šveiciešiem spēles galotnē, Latvijas izlase skaidri apzinās savu šī vakara misiju. Ir jāgūst uzvara, bet vispirms ir jāatgūst pārliecība un rezultativitāte un pēc iespējas ātrāk... 

 "Uz papīra" vienmēr esam bijuši stiprāki par itāļiem, tomēr viņu sīkstums agrākos lielajos hokeja turnīros ir radījis spēcīgas galvas sāpes gan mums, gan citām elites hokeja vienībām. Un arī Latvijas izlase noteikti zina un atcerās, ko maksāja zaudējums itāļiem tālajā 2007.gadā...

 Šajā čempionātā jau ir cita hokeja paaudze un ar tomēr mazliet citu sportisko domāšanu. Latvijas izlase vairs nav tā, kas pamatā piekopj aizsardzības un pretuzbrukumu hokeju. 

 Ar tiem sportistu cilvēkresursiem, kuri Latvijai ir pieejami un trenera Boba Hārtlija vadībā tiek organizēts krietni daudzveidīgāks hokejs un jaudīgāks hokejs, nekā esam raduši to redzēt agrākajos čempionātos.

Uzbrukuma hokejs un dominance tajā rāda, ka spējam līdzvērtīgi cīnīties ar pasaules varenākajām izlasēm. Redzēsim jau šovakar, kā protam pielāgoties itāļu neparocīgajam spēles stilam un to uzlauzt un pārstartēt sev labvēlīgā ritmā...

 Ko jāņem vērā un, ko var gaidīt no šīs spèles ?

1.Katrā no izlasēm ir savi mērķi: Latvijas meistariem sapnis par ceturtdaļfinālu, itāļiem- cerība uz izdzīvošanu stiprāko sabiedrībā... Kas motivē vairāk, ir skaidrs. Tālab Latvijas izlasei nāksies "rakt dziļi un pamatīgi", lai uzveiktu itāļu sīkstumu un saripinātu vairākas ripas viņu vārtos.

2.Abās komandās jau turnīra ievadā ir dažu komandas līderu iztrūkumi- Latvijai traumas dēļ čempionāts beidzies Ābolam(viņa vietā spēlēs Bičevskis), bet Itālijas izlasei vairs nepalīdzēs Morīnī.

3.Latvijas izlasei dēļ atbildības sloga un stresa var būt grūts sākums uz pretinieku vàrtu "uzlaušanu" - cik ilgi tas vilksies, tas atkarīgs no abu izlašu snieguma mijiedarbības. Ir jācer uz ātriem vārtiem mūsējo izpildījumā un nebūtu droßi visu atstāt uz pēdējo brīdi...

4.Latvijas izlase piekops ātru un kombinācijām bagātu hokeju, itāļi daudz "atsitīsies", bremzēs spèles gaitu un liks mūsējiem izpumpēties un zaudēt daudz enerģijas cīņā par iniciatīvu.

5.Vārtusarga izvēle... Trenerim grūta izvēle, jo abi Latvijas izlases vārtu vīri pirmajās spēlēs parādīja augstvērtīgas prasmes.  No psiholoģiskā viedokļa un, lai vairotu vārtusargu pārliecību un iejušanos pasaules čempionātā, ja spēle rit mums labvēlīgi un spēsim saripināt daudz ripu itāļu cietoksnī, derētu arī vārtusargu maiņas taktika spēles gaitā.Bet, ja spēle nevedās un mocīsimies ar vārtu gūšanu, eksperimenti un "muskuļu audzēšana" lielākai pārliecībai nenotiks, drīzāk var notikt spēlētāju virknējumu izmaiņas spēles laikā, ja būs grūtības realizēt spēles plānu.

6. Ir paredzama nervozitàte vismaz cīņas ievadā. Itāļi ķers savas iespējas pretuzbrukumos un centīsies pārsteigt. Ir vajadzīga liela modrība, taču spēle spēcīga stresa apstākļos mēdz "sasiet rokas". 

7. Ja iemetīsim pirmajā vai otrajā trešdaļā trīs vārtus, visticamàkais, to paveiksim vismaz vèl reizi vai divas; ja klāsies kā pret Šveici un savas iespējas izšķèrdēsim, hokeja likumsakarība var nostāties pret mums- "neiemet Tu, iemetīs Tev"...

8. Latvijas uzvaras atslēga šī vakara spēlē slēpjas spēlētāju galvās un Latvijas izlasei durvis uz mūsu panākumu ir stingri un pārliecinoši jāaizklapē ciet. Resursi un spējas, motivācija un gribēšana to paveikt ir, ar varēšanu visam ir jābūt kārtībā...

Pasaules čempionāts hokejā. Latvija pret Itāliju. Trešā iespēja...

 Tātad šodien, ja uzvaram, izlase varēs uzelpot un gatavoties nākamajam etapam un cerīgai uzvaras sērijas turpināšanai- cits plāns nemaz netiek apspriests !!!

 Par skaistu Latvijas uzvaru šovakar ! Atbalstīsim savējos !

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

Komentāri   

0 # skatītājs 2019-05-14 10:36
Šodien itāļi rādīs maksimumu, ko var. Bet, vai viņi iemetīs vairāk par vieniem, diviem vārtiem- šaubos. Vai tik gadījumā viņiem divu spēļu vārtu attiecība nav 0:17 ??
Mūsējiem gan jāiespringst, savus momentus nedrīkst izniekot!
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Ozo30 2019-05-14 20:47
Kaut ko tādu neesmu redzējis izlases izpildījumā. Labi, ka uzvara briesmīgas momentu realizācijas spēlē. Tik daudz pārkombinēšanas un momentu izniekošanas - tas bija vāks vāka galā...Labi, ka viss labi beidzās, bet kopumā bez nerviem varēja palikt.
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt