Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

PČ2019. Latvija pret Zviedriju. (Ne)iespējamā misija pret tendenciozu tiesāšanu?!

Autors Draugu draugs

Šovakar pulksten 17:15 Latvijas hokeja valstsvienība turpinās cīņu par ceturtdaļfinālu, spēkojoties ar ļoti jaudīgo un ātro Zviedrijas izlasi. Šaubīgo pie mums vienmēr nav trūcis, bet ir arī tādi, kas vēl Latvijā tic un tic līdz pēdējam, ka neiespējamā misija var pārtapt par iespējamu mūsu izlases vīriem. Tajā pat laikā daudziem tomēr atmiņā spilgti ir saglabājušies pēdējo spēļu iespaidi sasitībā ar liekulīgo tiesāšanas praksi pret nefavorītizlasēm. Šis apstāklis vēl vairāk samazina mūsējo izredzes un, runājot komandas kapteiņa Laura Dārziņa vārdiem, "ir grūti saprast, kā spēlēt nākamajā epizodē", ņemot vēŗā tiesnešu vienpusēji tendenciozo tiesāšanu. Kā būs šovakar, skatīsimies ! Un, ja nāksies vēŗot vairāk tiesnešu darbību nekā pašu spēli, tad iznākumu jau var paredzēt spēles ievadā...

 Teorētiski cerība ir un cerība nemirst, kamēr ir vēl kāds pēdējais, kas tic Latvijas brīnumam un, par laimi, mūsu zemē un Latvijas izlasē tādu vēl ir gana daudz. Arī pats izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs šo cerību uztur dzīvu līdz pēdējai iespējai; Latvijas meistari ir gatavi nopietnai cīņai un dosies laukumā lai uzvarētu- novēŗtēsim to ! Praktisko pusi varēsim vērot jau pēc nedaudz stundām...

 Kā jau noprotam no pēdējām spēlēm un faktiskās pieredzes, tad neuzvaramu komandu nav, citādi nevar izskaidrot tiesnešu vēlmi palīdzēt favorītiem.Ne velti Latvijas izlase pēdējās trīs spēlēs ir saskārusies ar identisku problēmu- neiespējamo misiju cīņā ar tiesnešu nekorektajiem lēmumiem. Kā tas atsaucās uz cīņu pret pretinieku, kad Latvijas izlases darba produktivitāti apkaro "tiesiskuma sargi" laukumā, mēs labi zinām un redzam reālajā darbībā.

 Jā, kāpēc tāds liktenis, jautājums paliks neatbildēts, bet atkal Latvijas izlases ižšķirošā cīņa būs ne tik daudz pret zviedru dominanci un iespējamo parspēku, bet gan pret tiesas kungiem, strīpainajiem, kuri šajā pasaules čempionātā ar godprātību neizceļās.

Kāda šī vakara spēle varētu būt? Mazliet pamodelēsim par iespējamām niansēm:

1.Psiholoģiskais aspekts- paskatīsimies realitātei acīs: kad Latvijas izlase ir trīs reizes pēc kārtas, maigi sakot, tiesnešu apčakarēta, tas var nostrādāt divos līmeņos- nolemtības sajūtā vai sportiskajās dusmās un nesavaldībā, kas var rezultēties "spēles atdošanā" zviedriem. Tēmējums uz sagrāvi?- tas netiek izslēgts un ne tāpēc ka vīri necīnīsies vai zviedri būtu krietni pārāki, bet tāpēc, ka, ja atkārtosies pietiesāšanas prakse par labu stiprākajiem un, zinot, ko šī spēle nozīmē Latvijas izlasei, var iestāties panika un var pajukt sadarbības un spēle laukumā. 

 Tāda pieredze ir bijusi arī agrākos čempionātos, kad pēc graujošiem rezultātiem mūsu eksperti gandrīz visi kā viens atzīst, ka "tāds ir tas mūsu izlases līmenis un tur neko nevar padarīt", piedziedot pilnas ausis ar pretiniekiem veltītām slavas dziesmām par viņu pārākumu, nevēŗtējot cēloņu un seku likumsakarības, kas nosaka faktisko spēles gaitu un tiesnešu darbību manipulācijas, kas vienus glābj, bet citus gremdē un slīcina.

Kā to teica kāds hokeja draugs:"Pret Latvijas izlasi izsenis izturās kā pret slīcināmiem kucēniem; ķepurojieties kā gribat, Jūsu liktenis ir izlemts!"- skarbi teikts, bet lielajā hokejā sabiedrībā un durvis uz eliti Latvijai līdz šim ir bijušas slēgtas un ne jau tāpēc, ka mūsu vīriem vienmēr ir pietrūcis sportiskās jaudas, meistarības vai citu panākumiem nepieciešamie resursi...

2.Šovakar tiks atdoti visi spēki no izlases treneru korpusa līdz pēdējam rezervistam, kas dosies laukumā.

3.Mēs varam pārsteigt zviedrus, zviedriem mūs nav ar ko pārsteigt(viņi esot favorīti), bet "strīpainajiem kas aiz ādas", to mēs jau tagad zinām.

4.Vārtu vīri pieredzēs lielāko spriedzi, kāda piedzīvota līdz šim šī turnīra pirmajā pusē.

5.Spēle būs zviedru gaumē- ātra, kombinācijām bagāta, asumu un spēka spēles netrūks.

6.Mūsu līderu "izslēgšanai" jau spēles sākumā pievēŗsīs pastirprinātu uzmanību, neatstājot visu uz pēdējo brīdi.

7.Zviedri "ieslēgs maksimumu" jau no pirmajām minūtēm, cerot panākt komfortablo vismaz trīs vārtu pārsvaru.

8.Latvija nepadosies un meklēs savas iespējas "iekarot Zviedriju"...

9.Šī būs kārtējā smagā, skaistā spēle, neatkarīgi no cīņas iznākuma.

 Vai šī čempionāta neviennozīmīgi vēŗtīgā pieredze dod pamatu jel kādam pesimismam un bezcerībai ?-nē, noteikti nē un kā bez šaubām saka armijā:"NEBŪT NĒ !"  CĪŅA NOTIKS UN LAI UZVAR STIPRĀKAIS, VEIKSMĪGĀKAIS un godīgi un bez tiesnešu manipulācijām !

Palūkojieties uz Boba Hartlija veidoto izlasi daudzpusīgāk un Jūs redzēsiet, ka neskatoties uz vairāku līderu iztrūkumu mūsu vienībā, tas ir progresīvs, drosmīgs un kaujiniecisks spēks, kas var uzlauzt pašu spēcīgāko izlašu aizsardzību un vārtus. Latvijas izlasei vairs nav problēmu ar drosmi un pārliecību par saviem spēkiem un savu varēšanu, tagad mums ir cita bēda - tikt pāri pietiesāšanas slieksnim un pērkamu tiesnešu latiņai. Ja gūsim vien vienus, divus vai trīs vārtus, uzvarai var nepietikt. Ja gūsim vairāk, arī favorīti stresos un tiesneši var nespēt un nepaspēt piepalīdzēt zviedru superizlasei.

 Cerēsim uz Latvijas izlases spēju paveikt brīnumu ! Dievs, svētī Latviju !

Ja paveiksim- izcili; ja nē- gods un slava mūsu vīriem un treneriem par acīmredzami pozitīvo ieguldījumu izlases attīstībā, cīņassparā un spējā sevi pieteikt kā izlasi, kura tuvākajos gados, es ticu, pārliecinoši "ielauzīsies" pasaules hokeja elitē.

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Ieslēdziet javascript lai šī forma darbotos

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt