Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Hokejs. Latvija pret Zviedriju. Pretinieku un tiesnešu dāvanas nepieņēmām, izšķērdību praktizējām. Mācību ieguvām?!

Autors Draugu draugs

 Šovakar Latvijas izlase aizvadīja savu priekšpēdējo cīņu pasaules čempionātā  un saspringtā un kļūdām bagātā spēlē piekāpās varenajai Zviedrijai ar rezultātu 4:5, līdz ar to sapnis par ceturtdaļfinālu mūsu valstsvienībai šoreiz izsapņots.

 Spēles sākumā zviedri pārņēma inicitīvu un aizvadīja spēles pirmo trešdaļu kā pasaules čempioniem tas pieklājas.

Guvuši vairākumu viņi visai ātri to pārvērta vārtu guvumā. Latvijas izlase izskatījās sagurusi un īsti netika līdzi zviedru ātrumiem, līdz otrajā periodā arī mūsu izlase realizējot vairākumu atslēdza Zviedrijas izlases vārtus. Spēle ne tikai izlīdzinājās, bet palika daudz haotiskāka un kļūdām bagāta abu izlašu izpildījumā. Drīz vien pēc latviešu vārtu guvuma zviedri atkal apliecināja savu statusu un panāca uz brīdi 2:1.

Likās, ka, nu, mūsu sāncenši ir atguvušies un spēli aizvadīs gluži kā pirmajā periodā. Nekā nebija! Spēle pārvērtās par īstu izrādi un šovu, bez maz vai rotaļu, kur abas komandas izcēlās ar "labdarību" un nepietika ar to, ka zviedri otros vārtus iemeta paši savā "būrī" un drīz arī Latvijas vienība izvirzījās vadībā, šodien izcilu rezultativitāti demonstrējot Bukartam.

 Ar to uguņošanas stāsts nebeidzās, viss atkal notika ļoti ātri- mūsu pretinieks īsā laikā atbildēja vēl ar diviem vārtiem, pēc kuriem atbildi nepalika parādā arī Latvijas izlase, uz brīdi panākot rezultātu 4:4. Tiesa šis vārtu guvums, iespējama aizmugures stāvokļa dēļ, varēja netikt ieskaitīts, tomēr pārsteigums, tiesneši lēma par labu Latvijai...

 Spēles pēdējās minūtēs Latvijas valstvienība "gāja uz visu banku", labi zinot, ka, lai saglabātu dzīvu cerību par ceturtdaļfinālu, šovakar zviedri noteikti jāuzvar, turklāt pamatlaikā. Risks gan neattaisnojās, zviedri guva arī piektos vārtus un nodrošināja uzvaru šajā spēlē un iekļūšanu turnīra turpinājumā...

 Dažas lietas, ko ir vērts pieminēt:

  1. Reizēm dāvanas ir jāpieņem no pretinieka un pašiem jābūt mazliet skopākiem...
  2. Izšķērdība un paviršība, neuzmanība dārgi maksā...
  3. Tiesnešu brigāde šovakar demonstrēja neitralitāti, lai gan trešajā periodā pat šķita, ka viņi nostājušies mūsu pusē un latviešus aiz matiem grib ievilkt "komforta zonā", ļaujot iekļūt ceturtdaļfinālā. Vismaz pozitīvi ir tas, ka šovakar kopumā ļāva izlasēm pašām izšķirt spēles likteni un varam bez trokšnošanas, burkšķēšanas un bez ierunām atzīt, ka šajā cīņā zviedri bija pavisam mazliet labāki un veiksmīgāki. Zaudēt tādās cīņās nav jākaunās.
  4. Latvieši cīnījās godam, neskatoties uz kļūdām, tomēr zviedri bija vairāk noskaņojušies savam panākumam.
  5. Hmm, kad kāds latvietis ir guvis pasaules čempionātos hattrick pret pasaules čempionizlasi?! - to šovakar paveica Roberts Bukarts, kuram vēsturi rakstìt palīdzēja arī brālis Rihards...
  6. Šī spēle, neskatoties uz zaudējumu, pārliecinoši parādīja, ka Latvijas izlasei pieder uzvarētājizlašu potenciāls un tas dod pamatotu cerību, ka jau tuvāko gadu PČ turnīri var būt Latvijas lielāko panākumu zīmē.
  7. Visām favorītizlasēm gan zaudējām šogad, bet, redzot izlases izaugsmi, esam tomēr ko ieguvuši- krietni lielāku pārliecību par Latvijas izlases varēšanu un spējām.
  8. Paldies Latvijas treneriem par būtisku ieguldījumu izlases izaugsmē un attīstībā! Latvijas panākumu laiks, ja neatnāks pēc gada, tad pēc diviem vai trim pavisam noteikti... Ir pamats šādai intuīcijai, redzot izlasi darbībā un ne vienmēr īslaicīgi spēles rezultāti spēj parādīt faktisko spēku un jaudu, kas slēpjās mūsu valstsvienībā jau tagad...
  9. Patiesībā varam lepoties ar Latvijas izlasi, kura spēj pieklājīgi cīnīties ar pasaules labākajām izlasēm- tā ir jauna lapaspuse Latvijas hokejā !

 Latvijas cīnītājiem rītvakar atlikusi vien cīņa pret Norvēģijas izlasi, ar kuru noslēgs savu dalību šajā turnīrā.

 Rīt un tuvākajās dienās atskatīsimies uz hokeja svētkiem arī plašāk. Gaidīsim Latvijas šī turnīra pēdējo spēli rīt un cīņas, kurās jau pēc nedaudz dienām noskaidrosies jaunā pasaules čempionizlase!

 Hokeja svētki turpinās un varēsim priecāties par skaistu hokeju un varbūt un, kāpēc gan nē, arī par citu uzvarām !

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

Komentāri   

0 # Zaaggis 2019-05-21 11:27
šodien būs žāģis.čaļi droš vien vīlušies pēc vakardienas.bijām jau tik tuvu sensācijai,bitīt matos. tik vien kā 1minūti pēd.periodā zviedri atļāva mums izjust c-fināla garšu.
kas zina,moš Grigalu šodien liks kastē pret Norgi?
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Zaaggis 2019-05-21 12:39
Ibio rio tu nomierinies žāģētāj! Par mūsu vārtiem vari nesatraukties, tev tie nebūs jāsargā. Savas ripas salidināsim un uzvarēsim lecīgos norvēģus.
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt