Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Ieskatīsimies vēlreiz mazliet PČ2019 hokejā kā spogulī...

Autors Draugu draugs

Ilgi gaidītais pasaules labāko izlašu hokeja turnīrs, nu, ir aiz muguras, savā ziņā sensacionāli triumfējot Somijas valstsvienības hokejistiem, kuru arsenālā bija vien divi NHL spēlētāji, pārējo komandu veidojot somu vietējā čempionāta profesionāļiem.

Eiropas hokejisti pierādīja, ka ir spējīgi uzveikt arī aiz okeāna pašas jaudīgākās un meistarīgākās hokeja līgas nokomplektētas vienības un "superzvaigžņu mašinērijas". Apsveiksim somus, varam priecāties par viņu panākumu!

 Taču arī Latvijas hokeja izlase, lai arī iekaroja vien desmito labāko pozīciju, parādīja cīņas augstvērtīgu kvalitāti un tendences, kuras rada pamatotu cerību, nojautu un redzējumu, ka varam tuvākajos gados ne tikai cienīgi paspēkoties pret lielajiem hokeja grandiem, bet arī tos uzveikt un tikt arī tālāk par ceturtdaļfināla pieturas punktu.

Īpaši jāizceļ arī Latvijas izlases trenera Boba Hārtlija un viņa kolēģu ieguldījums komandas darbā! Ir jānovērtē paveiktais un jāiet droši tālāk. Latvijas izlases labākie laiki vēl ir priekšā- tas ir vairāk kā skaidrs... 

Ieskatīsimies vēlreiz mazliet PČ2019 hokejā kā spogulī...

 Atskatoties tieši uz Latvijas izlases sniegumu, aizvadītā turnīra laikā esmu jau vairākkārt izcēlis vairākas mūsu cīnītāju izaugsmes tendences un arī veltījis kritiku atsevišķām izlases snieguma "nokrāsām", taču ir divas lietas, kuras īpaši bija pamanāmas- viena lieta ir, kur mēs varam ko mainīt; otra- diemžēl nē. Runa ir par tām minūtēm un tiem mirkļiem, kad izlase nopelnīja pretuzbrukuma iespējas 2:1 vai 3:1 un nereti šajā čempionātā izniekoja šādus momentus, turklāt arī ne viens vien metiens uz pretinieku vārtiem no izcilām pozīcijām, liecināja par mūsu vīru augstasinības trūkumu- tā ir lieta, kur krietni jāpiestrādā. Savukārt, lieta, kur neko nevaram īsti mainīt, ir respekts no spēles soģu puses- to Latvijas izlase vēl nav "nopelnījusi" un ar to būs jārēķinās arī turpmāk, kad mūsējiem pretiniekos būs spēles favorīti... 

 Ja piem. Somijas izlase mačā pret Krieviju arī saskārās ar pieredzi, ka viņu pretinieki tika "aiz matiem vilkti" finālā, tad tomēr viņi nesalūza, un nocīnījās kā lauvas, atstājot Krievijas izlasei pilnīgu neko. Tā bija somu izcilā spēle, kurā viņi uzvarēja vispirms sevi un pēc tam arī tiesnešu nekorektumu un savus sāncenšus. 

Latvijas izlasei te ir ko pamācīties un ir labi redzams, ka ne vienmēr negodīga tiesāšana spēj atņemt godīgu uzvaru... Un reizēm vajag pavisam nedaudz, lai notiktu sportisks brīnums un, kāpēc ne Latvijas izpildījumā un varbūt jau pēc nepilniem 12.mēnešiem?!...

 Aicinu arī Jūs padalīties ar saviem iespaidiem par aizvadīto pasaules lielmeistaru un izlašu hokeja čempionātu tagad, kad lielās emocijas ir pieklusušas un ir laiks pavērtēt notikušo ar mierīgu prātu un padziļinātāk! Paldies Jums! 

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

Komentāri   

0 # Raiča 2019-05-28 13:12
Kas bijis, - bijis, bet pēc gada mūsu grupā ir atkal iemesti šveicieši. Tas nav uz labu.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Eestipois 2019-05-28 18:14
Vai tad tā kāda traģēdija? Kāpēc lai uzvara un veiksme nebūtu Lat pusē?
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Goran 2019-05-28 13:19
Latvia 10 :-) bija i budet :lol:
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Dinamo Rīga 2019-05-28 13:24
Šis gads bija labs, neskatoties uz sūdīgo ceināra vietu. Tagad izbesīja jaunums, ka nākamajā čempī vāciešus aizlidināja uz otru grupu, bet pie mums būs siera desa-šveicene. Ibio-rio!
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Katlaps 2019-05-28 16:02
Neko sliktu nevar teikt, puikas labi nospēlēja. Pirms turnīra bija bažas, ka var arī izlidot no elites. Tā ka ir okinieks.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Eestipois 2019-05-28 18:19
Ja esi tik viszinošs, kurā vietā vienmēr būs mātuškinu izlase? Pat ar saviem stāriem šogad nesanāca somu hokeja sētas puikiņus uzvarēt. Abloms vien sanāca, bet gribējās būt pirmajiem kā vienmēr jūsu galvenajam pigmejam.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # ciba 2019-05-28 18:22
Ja Hārču nepazaudēsim, būs augšupeja. Viņš ir perfekts treneris tieši lv izlasei. Un komandu noskaņot cīņām viņš ir ļoti prasmīgs.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # PELE 2019-05-29 01:10
Nekā jauna, izšķirošās spēles pakāsām. Vecā kaite, ka biku k-kas pietrūka, drusku drusku.
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt