Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

EČ2020 kvalifikācijas spēlē Izraēlas futbola izlase noper Latvijas vienības futbolistus.

Autors Draugu draugs

 Vakar vēlu vakarā  tika aizvadīta atlases cikla trešā spēle un šoreiz savās mājās un savu līdzjutēju klātbūtnē Latvijā, Daugavas stadionā mūsu izlases vīriem "cīnoties" pret Izraēlas valstsvienību, piedzīvojot nepieklājīgo 0:3 un trešo zaudējumu trīs spēlēs. Novērtēsim Latvijas "labāko" kājbumbas lietpratēju atdevi šajā spēlē, kā arī pavisam nedaudz LFF un treneru štāba ieguldījumus...

  Kopš Latvijas izlases galvenā trenera stūri pārņēmis serbu speciālists Stojanovičs, vairāki sporta kanāli, eksperti un sporta līdzjutēji pauda cerību, ka beidzot būs pienācis laiks labām pārmaiņām. Taču, ko mēs redzam laukumā?- vai kaut niecīgāko labu pārmaiņu, reformu pazīmi?- pavisam noteikts "NĒ!"   Ja turnīra pirmajās divās spēlēs, kad dažu brīdi vēl varēja vērot emocionālu pacēlumu izlases sniegumā, tad vakar viss nostājās savās vecajās vietās- nemākulīga, puņķaina, bezzobaina, cīnīties nemotivēta un sadarboties nespējīga, organizatoriski nekāda Latvijas vīriešu futbola izlase.

Vai tas būtu uzbrauciens arī izlases trenerim un viņa palīgiem?- nē, bet kāda būtiska piebilde gan... Lieta tāda, ka, redzot, kā attīstās Latvijas futbols kopumā un, kā tas rezultējas visspilgtāk izlasē, Latvijas izlase ir jāpārbūvē pilnībā- tur neiederās teju neviens no izraudzītajiem futbola lietpratējiem un meistariem. Katra pozīcija ir ar uzkrītošu tendenci "krist ārā" un nekādi nespēj iekļauties kopējā komandas zīmējumā. 

 Ja individuāli spēlētāji mazliet ko pieprot, tad kā izlase nav iemācījusies un neprot lasīt spēli- ne savējo, savējiem iniciatīvu uzņemoties, ne pretinieku futbola valoda ir saprotama.

 Vakardienas spēle spilgti iezīmēja vairākas epizodes, kur mūsu Latvijas izlases vīri pielietoja profesionālam futbolam nesaprotamu taktiku- pretinieku spēles skatīšanos, tā vietā, lai cīnītos un atdotu savas labākās prasmes un spēkus laukumā. BET VARBŪT NAV KO PĀRMEST, JO TAS BIJA MAKSIMUMS, UZ KO IR SPĒJĪGA LATVIJAS FUTBOLA IZLASE?

 Sakārtosim visu šo jezgu mazliet pa plauktiņiem- no Lv izlases, vienalga, vai tā būtu pirmā, vai dublieri neko nevar vairāk sagaidīt- tā viņi ir sagatavoti un mācīti; tāds ir viņu spriestspējas līmenis, kas stipri atpaliek un ar katru gadu arvien vairāk no progresīvā profesionālā futbola pasaulē. Starp citu, nešaubītos, ja labi sagatavoti un pašmotivēti lv amatieri būtu krietni jaudīgāki un ar labāku atdevi reālās izlases spēlēs, nekā draugi un čomi izlasē...

 Esam nonākuši tur, kur faktiski izlasei jābūt- bezcerīgu zaudētāju pozīcijās. Gadu gadiem ir ignorēti cēloņi un vajadzīgās radikālās izlases pārbūves reformas un, nu, visi futbola federācijas gudrinieki saņem savu algu izlases atdeves veidā... Tai nav ko dot, jo pirmkārt un galvenokārt, tā nespēj mācīties "vadīt auto" pareizi. TE NEVAR PALĪDZĒT NE STOJANOVIČS, NE IBRAGIMOVIČS, NE ZIDĀNS, NE IZCILI SPĒLĒTĀJI, NE TRENERI AR SAVIEM PADOMIEM! "Trauki", kas piepildīti, nespēj vairāk uzņemt- Latvijas spēlētāji, kuri spēlējuši izlasē un savos klubos, ir pamanījušies vairs neprogresēt un, ko tas līdz, ja ir tikai daži izņēmumi izlases patreizējā modelī?!

 Varbūt ir pienācis laiks apšaubīt ne tikai tagadējās izlases varēšanu un pastāvēšanas jēgu, bet jau meistaru sagatavošanas skolas Latvijā un viņu treneru kompetences?? Kāpēc Latvijas, par labākajiem futbolistiem uzskatītie, cīnītāji laukumā izskatās tik vārgi, nekompetenti un domāt nespējīgi?

 Te nav runa par vakardienas zaudējumu, arī par iepriekšējiem nē, bet gan par cīņas kvalitāti mūsu izlases izpildījumā gadu garumā, ilgu gadu...

 Tas, ko droši var teikt jau tagad ir, ka Stojanovičs smagi vilsies darbā ar lv vīru izlases potenciālu un Latvijas futbola sabiedrība vilsies serbu speciālistā. Tas ir neizbēgami, ja arvien pēc spēles meklē attaisnojumus "Starkova stilā"- čaļi bija nobijušies no Izraēlas izlases, nebija pietiekoši koncentrējušies, bija pārāk karsti, ne tās apenes bija kājās, varbūt mēnešreizes arī bija sākušās(sievietes par šo izteikumu, lūdzu, neapvainojieties, jo tā ir ironija lv vīru izlases attaisnošanās kontekstā). 

 Stojanovičs ir labs treneris, īsts profesionālis, par to nav nekādu šaubu!- taču viņš nebūs labais burvis, kas paveiks darbu pašu izlases spēlētāju vietā. Viņa neveiksme slēpjas tajā, ka viņš ir kaut kur piekāpies LFF padomniekiem un pieņēmis vecās lv izlases pārvaldes un komplektācijas tradīcijas. "Tukšā akā izmest tīklu?!"- tur neviens neko nevar vērtīgu dabūt, izņemot ūdeni un "ūdeni liet laukumā" un ampelēties un neprogresēt savā izaugsmē mūsējie jau sen prot...

 Stojanovičs, būšu ļoti kritisks, nav piemērots treneris Latvijas izlasei. Lai arī ārēji viņš uzvedās kā stingrs un prasīgs, tomēr nepamet sajūta, ka ar viņu turpina izrīkoties LFF vecie buki- funkcionāri padomdevēji u.c. lv futbola patiesie labumu guvēji(lv futbola attīstības bremzētāji). Jā, tas ir minējums, bet, spriežot pēc darbiem, attieksmes un organizatoriskās puses, kā tiek veidota izlase- pa lielam viss ir pa vecam.

 Domāju, ka Stojanovičs pats atkāpsies pēc tam, kad tiks bezzobaini zaudētas vēl divas vai trīs spēles- tā teikt pēc vecā scenārija- pēc abpusējās vienošanās ar LFF... Sliktākais varētu būt tad, ja vispirms nākamajā etapā tomēr izdotos kādā spēlē aizķerties un gūt kādus punktus, bet pēc tam piedzīvot 4 un vairāk spēļu zaudējumu sēriju... Viltus cerības nav vajadzīgas!- tāpat kā ar sapuvušu zobu var vēl nokost un sakošļàt ēdienu, taču tas kaitē un neiederas veselajā organismā. Šim piemēram ir tiešs tēmējums uz LFF struktūru un darbību- viņi vairāk ņem, nekā dod Latvijas futbolam...

Ko Jūs teiktu par māti un tēvu, kas parazitē uz savu bērnu rēķina un dzīvo, piem.no bērnu pabalstiem un tos neaprūpē?-maigi sakot, neko labu. Latvijas futbola organizācija sistēmiski ilgus gadus ir tā izturējusies pret Latvijas futbola attīstību; darbs tajās aprindās ir pastāvējis uz savējo bīdīšanas pamata. Tas ir noticis gan LFF pašā, gan izlases spēlētāju un treneru komplektēšanā. Zinu to kā cilvēks, kurš pats agrāk paspēja vērot viņu darbības tuvplānā un reizēm viņu apspriedēs.

 Tas ir Latvijas futbola lāsts- korupcijattiecības, darījumattiecības un darījumkomunikācija, savējo bīdīšana un čomu būšana. Viņi gribēja savā biznesā draugus- bet pasaules biznesā tas tā nestrādā- vismaz, kad ir runa par izlases snieguma kvalitātēm un atdevi laukumā...  Te, nu, mēs esam, darot lietas, kā pofigisti. Ko sējām, to pļāvām...

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

Komentāri   

0 # ciba 2019-06-08 09:49
Domāju, ka Stojans nemaz nezina, kādos sūdos ir iekāpis, pārņemot LV izlases vadību. Neredzu tur gaismu tuneļa galā. Vai kāds vispār redz??
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Rita 2019-06-08 09:51
Treneris jau vismazāk vainīgs, ka ir tādi švaki playerāksti!
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # DrauguDraugs 2019-06-08 11:17
Daļa vainas viņam tomēr jāuzņemās, ka aicina spēlētājus, kuri savu darbu dara bez dzīvības pazīmēm, vienaldzīgi. Tāda sajūta, ka viņi ieradušies apsarga darbā veikalā, kur normāli, ka katru dienu kāds zaglis iznes no veikala preci. Tā arī ir ar tiem vārtiem, ko nenosargājam un paši neguvām- tīrākās vienaldzības rezultāts. Puikas spēle bez dzirkstelītes un bez aizrautības sirdī. Trenerim vajadzētu to redzēt- vismaz pēc trim spēlēm pavisam noteikti!
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Rita 2019-06-08 09:54
Ka tik beigās Starkovu vai Paharu neaicina atpakaļ? - tas tim būtu teātris un cirkizrāde komunistu gaumē... :lol: :lol: :-) :lol: :lol: :-) :lol:
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Sas 2019-06-08 13:11
Un ar ko Pahars vai starkovs sliktākie? Aaa starkovs sliktāks ar to ka izveda izlasi uz EČ
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Liepāja 2019-06-08 17:50
Nav jau runa par vienreizējo starika sasniegumu, bet par to, ka čekisti bīda savas biznesa štelles un bīda savējos. Tur korupciju neviens neapkaro. Nav iespējama tādā midzenī pozitīva attīstība lv futbolam.Nekad,kamēr vecie žuļiki tur uzdarbojas.
Un stariks neko vairāk par aizsardzības futbolu nespēja ieborēt un tik ļoti ieciklējās tajā, ka lietoja to kā brīnumzāles visiem gadījumiem. Ar to poņu par švaku laikam, ja jau tik ilgus gadus mocīja čaļus ar vienu brīnumterapiju... beigās arī aizsardzības futbols nekāds- neprotam uzbrukt, neprotam aizsargāties. Bumbas kontrole un pārvaldīšana apaļa nulle.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Ga4o 2019-06-08 09:58
Daži momenti spēlē jau bija-labi momenti, kurus nepārvērtām vārtu guvumā. Bet tā kopumā-lielas perspektīvas kaut ko sasniegt šajā turnīrā neredzu. Latvijas izlasei nespīd pacelties augstāk par priekšpēdējo vietu.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Valmieras bucis 2019-06-08 10:54
Piekrītu raksta autoram! Tas, ko mēs redzam laukumos, tās patiešām ir sekas Latvijas Futbola Federācijas neprasmei valdīt, vadīt un organizēt futbola attīstības pasākumus mūsu valstī.
Izeja ir reformā, turklāt neformālā, bet īstā. Jāsāk būvēt futbola valsti no jauna, ja negribam turpmāk būt vienmēr peramie zēni.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # DrauguDraugs 2019-06-08 17:34
Iekopēju pārdomām no delfu komentāriem:

Tad, kad beigsies visāda veida blata sistēma, kad turīgāku vecāku atvases no bērnu kājas tiek stumti pa priekšu, neskatoties uz to, ka komandās ir talantīgāki zēni, tikmēr būs arī tāds rezultāts, šie ir tie darba augļi, savā laikā redzēju, kā tas bija ar Verpakovski, komandā viņš nebūt nebija tas spilgtākais spēlētājs, bet nu viņam taču tētuks futbola aprindās autoritāte, tā nu šis arī tika stumts visur iekšā, un no tās komandas viņš bija vienīgais, kurš izauga līdz izlases līmenim, kaut arī nebija tas talantīgākais, tāds pats stāsts par Kirhneru, un Liepājas sarakstu varētu ilgi turpināt, ar talantu izgāja Karlsons, Soloņicins, Dobrecovs, pārējie stumtie un bīdītie!


Visa vaina ir federācijas izveidotajā sistēmā.Izveido kaut kādas "akadēmijas". Izsmiekls. Nav jau vainīgi bērnu treneri, bet šīs "akadēmiju' veidojums Sākumā,kad puikām obligāti neprasa 1.vietas, viss ir normāli. Tikko paaugas, sāk prasīt rezultātus,vietas. Laukumā laiž akselerātus, kuri fiziski labāki, augumā lielāki, uzvar divcīņas, sit bumbu spēcīgāk. Par tehnisko attīstību vairs nedomā, jo vajag medaļas, LFF futbola akadēmijām uzstādījums,ka jāspēlē elites grupā,Ja nebūs ,tad var zaudēt federācijas finansējumu akadēmijām, kurš mērāms tūkstošos.To neviens negrib. Tāpēc treneriem dots rīkojums obligāti medaļas .Savādāk var zaudēt naudu, un savas prēmijas. Tā izaug futbola izlases nespējnieki.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # DrauguDraugs 2019-06-08 17:34
Un vēl no delfu komentāriem par lv izlases augstāko līmeni:

Nekā laba nebūs, tikai viltus cerības uz šīs paaudzes "lv" futbolistiem... Kādi lv treneri, tādi spēlētāji(ar retiem izņēmumiem)- nespējnieki. Ne paši spēj domāt, ne spēlētājus spēj motivēt domāt ar savu galvu un mācīties lasīt un veidot spēli...

Spēlētāji bez dzīvības pazīmēm, bez dzirkstelītes un entuziasma cīnīties godam. Liela daļa no viņiem neko daudz neatpaliek no tiem, kas spēli vēro no malas- tikai ar vienu atšķirību- pirmie atrodas laukumā un vēro pretinieku darbības un neko no tām nav iemācījušies, kā vien pagriezt pēcpusi sitienam...Nu beidz,nekādu reto izņēmumu nav.Mūsu vis vis vis futbolists nespēj noturēties Čehijas vidusmēra komandas pamatsastāvā!Ja tā būtu kaut vai bundeslīgas vājākā komanda!Rakels-nederēja vairs nekur-tad izdomāja kādu viltīgu naudas operāciju,aizsūtīja uz Kipru,lai no turienes ""Īzīrētu""atpakaļ uz Latviju kā nekam nederīgu!Federācija-tur,šķiet,ir nolasījies vēl mafiozāks grupējums kā čekista laikā-nav tikai atļaujas piedzīt melno bertu un vīru baru ar rokudzelžiem!Patsjaunībā 20 gadus esmu spēlējis {tiku pat līdz LPSR čempim Elektronam},it kā slimoju visu mūžu par futbolu,bet šīs parodijas man žēl nav nemaz.Visu cieņu!
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Man liekas, ka 2019-06-08 19:12
Pareizāk būtu, ka kvalifikācijas turnīrā lai piedalās tikai izlases, kuras atrodas piem. pirmajā pasaules ranga simtniekā. Un Latvijas izlase lai cīnās un audzē meistarību pie sev līdzīgajām izlasēm. Kamēr tā nebūs, tikmēr stagnēsim. Redzams, ka spēlējot pret līmeni pārākiem vīriem, neko neesam iemācījušies, tikai vēl vairāk atpalikuši. Laikam jāsāk no zemāka līmeņa, tad varbūt kas sanāks.
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt