Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Briedis ir atpakaļ??- tas vairs nav jautājums! Jautājumi ir citi... Raksts papildināts ar video apskatu...

Autors Draugu draugs

 Aizvadītajā naktī norisinājās Latvijas sporta draugiem ilgi gaidītā Pasaules boksa Supersērijas cīņa starp Mairi Briedi(26-1) un Polijas bokseri Kšištofu Glovacki(31-2), uzvaru ar tehnisko nokautu trešajā raundā izcīnot mūsu Latvijas bokserim. Vai spēcīgais, enerģiskais un progresīvi aktīvais kā zibens savās cīņās Mairis Briedis ir atpakaļ?- par to vairs nav jautājumu! Tagad lielais jautājums ir:"Kāpēc Polija raud, nespēdama pieņemt cīņas rezultātu un, vai pārliecinošo Maira uzvaru galu galā neapstrīdēs un neatņems?" Pavērtēsim dažas šo cīņu raksturojošās detaļas, kuras padarīja šo uzvaru īpašu gan pašam bokserim Mairim Briedim, gan Latvijas sportista līdzjutējiem, kā arī aktualizēsim dažus ar cīņu saistītos problēmjautājumus...

 Pēc dažām iepriekšējām cīņām un maz pārliecinošām uzvarām, kad Latvijas vadošo bokseri nomocīja veselības likstas un dažādi savainojumi, aktuāls bija jautājums:"Vai enerģijas un jaudas pārpilnais Mairis Briedis, kādu mēs viņu pazinām agrāk viņa meistarīgajās un pārliecinošās cīņās un uzvarās pret Čaru, Duradolu u.c., būs atpakaļ??- ilgi nācās Mairim "klusēt" sporta pasaulē, daudz gatavoties un, nu, pavisam droši varam teikt: "Jā!- Mairis Briedis ir atpakaļ cīņā, liels un varens un ar ragiem."

Kas tad notika cīņā, kura noteikti ir kļuvusi par vienu no spilgtākajām uzvarām Maira karjerā? Neskatoties uz to, ka bija vien "nieka" trīs raundi un Briedis izcīnīja uzvaru, emocijas sita ļoti augstu vilni ne tikai skatītāju arēnā- tik augstu, ka Polijas boksa pārstāvji ir izlēmuši šo visu notikumu pārvēŗst skandālā. Un daži iemesli, ne bez poļu boksera provokācijas ringā, jau tam arī netrūkst...

 Ja cīņa pirmajās epizodēs bija samērā līdzvērtīga, tad otrajā raundā, runājot Maira Brieža vārdiem, poļu sportists atļāvās "ieslēgt Marko Huka" boksa taktiku"(sportiski netīri un negodīgi paņēmieni) un izraisīt īstu boksa vētru Latvijas sportista izpildījumā. Polis, boksa noteikumos neatļauti, spēcīgi iesita Mairim pa pakausi, kā rezultātā izprovocēja Mairi uz neatļautu sitienu ar elkoni pa seju, pēc kura pats provokators atradās uz ringa dēļiem. Atkārtojumā redzams, ka pēc pirmās provokācijas un Maira aizsardzības un pašcieņas "refleksa" atbildes, polis to turpināja ar teatrālu nokrišanu, parādot, ka Brieža atbilde ir bijusi pārāk stipra un nekorekta. Punktu gan atņēma spēles tiesnesis Mairim par šī incidenta saasinājumu, tomēr tālāk arī cīņas soģis nebija "uzdevumu augstumos", jo pēc gonga(cīņas pārtraukums starp raundiem) pieļāva cīņas turpinājumu, kur  Briedis, abiem bokseriem aktīvi cīņu turpinot un saniknots par Glovacka nekaunību, devās aktīvā pretuzbrukumā viņu pārmācīt. Un tas atkal notika- polis uz grīdas...

Trešajā raundā viss turpinājās veiksmīgi uz emocionālā pacēluma un sportiskā niknuma rēķina, Mairim izcīnot ļoti pārliecinošu uzvaru, nokautējot pretinieku un droši iekļūstot supersērijas finālā. Apsveiksim Mairi ar uzvaru! -un tik tālu varam priecāties mēs visi, kam nav vienaldzīgi Latvijas sportistu panākumi!

Kā Polijas protests pret Maira Brieža uzvaru atbalsosies tālākajos šī turnīra notikumos, laiks rādīs, taču skaidrs, ka būs smagas sarunas, diskusijas visos ar šo turnīru saistītajos līmeņos.

Domāju, ka neskatoties uz cīņas īsumu, daudziem tā paliks ļoti spilgtā atmiņā un īpaši tāpēc, ka reizēm sports ir ļoti progresīvs un neparedzams. Pēc tās vairākkārt jau pieminētās poļa provokācijas un neatļautā un ļoti bīstamā sitiena pa Maira pakausi, Mairis Briedis pamodās nevis kā, tautā salīdzina, "briedis ar ragiem", bet gan kā lauva, saplosot pretinieku bez variantiem... Tas viss notika pēkšņi - ātri un negaidīti, un tas protams uzrunā un dod sporta draugiem emocionālu pacēlumu un lādiņu, ko atliek vien izbaudīt...

 Jā, lielais sports mēdz būt ļoti neparedzams. 

Ir vēl kāda būtiska nianse, par ko šādās situācijās parasti nerunā- ceru, ka ar Maira veselību pēc tā Glovacka sitiena pa pakausi problēmas veselībā neparādīsies vēlāk. Cīņas karstumā reizēm sportistiem "ieslēdzas traumu nejušanas režīms", taču sekas parādās vēlāk. Cerēsim uz labāko!

Papildināšu šo rakstu ar kāda kritiķa video materiālu par aizvadīto boksa cīņu(stāstījums krievu valodā). Ieteiktu noklausīties šo viedokli, kur liels uzsvars tiek likts uz cīņas arbitra nekompetenci vismaz trīs epizodēs:

Un vēl viens video resurss, kur tiek ļoti profesionāli analizēta Brieža un Glovacka cīņa; kā arī neliels ieskats gaidāmajā finālā:

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

Komentāri   

+1 # opis 2019-06-16 12:34
Tas jau bija sagaidāms, ka ambiciozie poļi pēc zaudējuma neliksies mierā. Bet MAIRIS cīņā neskatoties ne uz ko bija krietni pārāks.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Ziga 2019-06-16 13:30
Paldies, autor, arī par youtube videomateriālu! Mani visvairāk sajūsmināja krievu valodā rakstošie komentētāji, kuri diezgan spilgtos epitetos raksturo gan Glovacki, gan Briedi, gan maču kopumā!
Atbildēt | Paziņot administratoram
-1 # Einārs 2019-06-16 13:52
Boksa cīņu redzēju. Vispār tiesneša vaina visā šajā jezgā. Pēc tā incidenta viņam bija jāpiešķir ne tikai brīdinājums abiem sportistiem, bet arī jādod 5min sakārtot galvu. Tas nenotika. Domāju, beigās atņems Briedim uzvaru vai būs revanšs. Tā būtu godīgāk-tieši tiesneša vainas dēļ.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Didzis 2019-06-16 17:05
Nezinu, nezinu, daudzi sajūsmā par cīņu. ir divējādas sajūtas- kā prieks par uzvaru, tā vilšanās, ka cīņa drīzāk bija kā iepriekš iestudēts šovs, pie tam bez noteikumiem.
Atbildēt | Paziņot administratoram
+1 # Pocoyo 2019-06-16 20:01
Pelnīti polša dabūja pa feisu. Kad poļu Glovāksts gāzās gar zemi pēc Maira uzsitiena ar elkoni, bija redzams, ka āksts gribēja notēlot. Saprotot, ka šovs un pokozuha neizdevās, poļaks cēlās kājās. Labi, ka Mairis ir gudrāks, izveicīgāks boksa meistars!
Atbildēt | Paziņot administratoram
+1 # bokseris 2019-06-16 20:44
Daudzi, pat profi pāršauj pār strīpu, pārmetot Briedim, ka šis arī pēc gonga, ko pats dzirdējis, turpināja cīņu un veica sitienus polim, kurš taču arī nestāvēja uz vietas. Klauniem derētu ielāgot, ka izšķirošais brīdis, kad pārtraukt cīņu ir nevis gongs, bet tiesneša komanda un rīkojums. Tiesnesis nobremzēja, bet Mairis visu darīja pareizi un cīnījās, kamēr tiesnesis nepārtrauca cīņu gonga sakarā.

Tas ir tas pats, kas futbolā ar laiku- tas beidzās nevis pēc 90min, bet, kad tiesnesis to apstiprina ar svilpes palīdzību.

Šīs divas lietas un atšķirības ir jāsaprot, bet daudziem tas pat profiem nepielec.
Atbildēt | Paziņot administratoram
+1 # Līva 2019-06-16 21:04
Ja nebūtu tas sitiens ar elkoni un pēc gonga turpinājums, Mairim tāpatās visdrīzāk pietiktu dukas uzveikt Glovacki. Viņš kā tāds maiss ringā izskatījās un bija lēnāks.
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt