Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Vimbldonas tenisa turnīrs 2019 un Aļona Ostapenko.ŠODIEN AIZSĀKSIES TENISA DĀMU DUBULTSPĒĻU SACENSĪBAS. Vai domāt ar pārinieces galvu būs vieglāk nekā ar savējo?!

Autors Draugu draugs

Pēc nesportiskas un morāli apkaunojošas izgāšanās un likumsakarīga zaudējuma šī gada Vimbldonas tenisa turnīra vienspēlēs jau pirmajā kārtā, Aļona centīsies sakārtot savu galvu dubultspēļu turnīrā. Pārī ar Krievijas pārstāvi Veroniku Kudermetovu, visticamākais, savu pirmo cīņu aizvadīs šo ceturtdien, kad pretiniekos būs horvātietes Petras Martičas un francūzietes Alīzes Kornē duets. 

 Pat neskatoties uz šī gada kopumā ļoti veiksmīgo pieredzi "divniekos", kā arī diezgan krietno Ostapenko un Kudermetovas pārākumu dubultspēļu reitingā(attiecīgi 31 un 34vieta), kamēr viņus pretinieces ir ārpus TOP 100 ranga, pastāv nopietnas bažas, vai tas, kas notika Aļonas šī turnīra vienspēlē nenesīs līdzi savu negatīvo nokrāsu un sekas viņas sacensību turpinājumā un tieši dubultspēlēs. 

 Pamatjautājums ir nevis, vai Aļona un viņas pāriniece pārvarēs pirmo kārtu un, ne arī, cik tālu vispār aizkļūs dubultspēļu sacensībās, bet gan, vai Ostapenko raksturs izturēs spriedzi un nervozitāti, kad atkal nāksies to piedzīvot spraigajos sacensību mirkļos?

Tieši necieņa pret citiem, ieskaitot mača tiesnešus, un neprasme mierīgi un nosvērti risināt sportiskās konfliktsituācijas tenisa laukumā padara Aļonas vienību par "bumbu ar laika degli", kuru nez vai būs pa spēkam apdzēst viņas sabiedrotajai un neitralizēt pirms Aļonas šogad daudzkārt demonstrētās nesavaldības, emocionālas un verbāli destruktīvas eksplozijas...

Ja, piemēram, vēl "French Open- 2017" un vēl kādos citos vienspēļu turnīros Ostapenko ir sevi parādījusi no labākās puses, tad pēdējo divu gadu darbības laukumos parāda, ka Latvijas sportiste ir iekļuvusi dziļā savas personības krīzē(tiesa, ar dubultspēlēm un panākumiem tajās var "ieslēgt nedomāšanas režīmu" par to) , kura arvien vairāk un vairāk tur Aļonu savos žņaugos. Meitēns vienkārši nespēj pieņemt realitāti, ka citas lielā tenisa dāmas spēj būt sportiskajās kvalitātēs pārākas par viņas iespēto. 

Ir cilvēki, kuri neprot ar godu un cieņu zaudēt un atzīt, kur nu vēl priecāties, par citu veiksmi un panākumu- atzīst to vai nē, bet ar savu uzvedību un darbībām Ostapenko ir pārliecinoši apliecinājusi, ka tā ir arī viņas problēma. 

Kā šī problemātika izpaudīsies sarežģītos un diskutablos momentos dubultspēļu norises laikā, redzēsim. Katrā ziņā izslēgt cēloņu un seku likumsakarības savās darbībās nevienam cilvēkam nav un nebūs pa spēkam. 

 Jautājums ar noprotamu zemtekstu tomēr paliks neatbildēts,- "Vai Aļonai domāt ar savas pārinieces galvu būs vieglāk nekā ar savējo?" Vai viņa spēs valdīt ne tikai savu raketi, bet arī savu raksturu un mēli un iztikt bez sevis un citu tālākpazemošanas?

Ko dod vēsturiskie panākumi un mutiskie apliecinājumi:"gods pārstāvēt Latviju", ja faktiski nekāda goda un pat pašcieņas nav?  Latvijas vārds tenisa un sporta pasaulē diemžēl šobrīd tiek vairāk pelts un apkaunots "kritušās zvaigznītes" izdarību pēc, nekā godam cienīts un simboliski pārstāvēts. 

 Ceru, ka meitēns reiz atgūsies! Bet lai tas notiktu, ir jānāk pie morālas un dzīves vērtību izpratnes samaņas un pamatīgi jāstrādā ar savu raksturu un pievaldot ambīcijas un savu mēli. Jaunajai sievietei ar savu pašapziņu būs jāpacīnās krietni vairāk nekā tiks darīts tenisa kortos. Lai izdodās iekavētais "mājas darbs! Ja tas netiks veikts, tad atkal un atkal nāksies smagi apdedzināties, kad pēc retajiem panākumiem sekos izlaista skuķa "izlaista uzvara" un nesportiskie gājieni... 

 Kā kāds ir trāpīgi teicis:"Ir cilvēki, kuri visu mūžu mācās un sasniedz savas virsotnes un ir cilvēki, kas vispār daudz nedomā un nemācās, visus citus uzskatot par muļķiem, kas neglaimo "par citiem pārākā un visuvarenā cilvēka" iedomībai un unikalitātei". 

Tautā ir arī cits teiciens:"Pēc kara ir visi gudri",  un, šķiet, mēs visi zinām šāda teksta tēmējumu un zemtekstu. Visa dzīve ir kā šāds karš un cīņa, kurā ilgtermiņa panākumus gan sporta jomā, gan ārpus tā, izcīna tie, kas galvenos "kara uzdevumus" paveic savā raksturā un darbā ar sevi. 

Domājot par mūsu sportistu veiksmēm un neveiksmēm, aizdomāsimies arī paši par sevi un savu raksturu... 

 Bet par Vimbldonu un Aļonas Ostapenko tenisu un gaidāmajām dubultspēlēm uzsvēršu vēlreiz citos rakstos jau sacīto:"Laiks mācīties vecās kļūdas neatkārtot!" Vai klausīties un mācīties iz dzīves ir vieglāk nekā pašai runāt? - to Aļona vēl parādīs... 

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

Komentāri   

0 # Ziniet 2019-07-05 13:33
Ostapenko patiešām var uzvarēt jebkuru pretinieku, pat Džokoviču un Nadalu varētu. Vēsā mierā! - ja tikai tas vēsais miers būtu galviņā un spētu sevi valdīt. Viņai derētu "Sprīdīti" vēlreiz noskatīties un paskoloties pie tās izlutinātās princeses. Varbūt kaut kas sāk pielekt.
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt