Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Teniss.Ostapenko Vimbldonas jaukto dubultspēļu finālā. Vai sajūsmai par jau sasniegto ir jēdzīgs pamats?

Autors Draugu draugs

Šajā sezonā lielu Latvijas un tenisa pasaules uzmanību ir izpelnījusies sieviešu tenisa speciāliste Aļona Ostapenko. Ja vienspēlēs neiet, tad dubultspēlēs sanāk gandrīz viss, neskaitot nedaudzas spēles dažos turnīros. Dubultspēļu kulminācija un augstākā virsotne tiks piedzīvota jau šajā svētdienā, izcīnot šī gada pirmo čempiontitulu vai arī samierinoties(??!) ar zaudējumu. 

 Lai arī jaukto pāru dubultspēļu turnīrs popularitātē krietni iepaliek Vimbldonas vienspēļu turnīram tenisa pasaulē, tā iznākumam šoreiz sekos daudzi sporta draugi Latvijā. Pirms šo sacensību sākuma nez vai kāds sagaidīja ka Aļona kopā ar zviedru Robertu Lindstedu aizcīnīsies tik tālu. Fināls tomēr ir un paliek fināls...

 Lai arī pastāv ticamība, ka latvietes un zviedra duets gūs panākumu finālā, tomēr jautājums ir cits- ko no šī turnīra pieredzes būs mācījusies Aļona Ostapenko savai individuālai un vienspēļu tenisa praksei?? Paskatīsimies un mazliet pamodelēsim iespējamos scenārijus, kuru nemaz nav tik daudz...

Ja 'mūsējie' izcīnīs uzvaru, varam nepamanīt un ignorēt to, ko dažkārt esam vērojuši šīs sezonas spēlēs, kad Aļonai spēle nesanāk un viņa sāk nervozēt. Runa ir ne tikai par īstermiņa viņai un viņas faniem nozīmīgu uzvaru, kuru vēl jāizcīna, bet gan par to, cik korekta, adekvāta un savaldīga viņa spēs būt, kad spēle laiku pa laikam nevedās un pretinieks būs pārāks? 

 Jebkurā gadījumā, neatkarīgi no rītdienas rezultāta, Aļona Ostapenko veiks jaunu ierakstu tenisa pasaulē- tas var dot pienesumu pārliecībā, bet tas nekādi nevar mainīt viņas rakstura nevēlamās iezīmes, kuras šī gada atsevišķu turnīru viņas spēļu kritiskajos brīžos lika tenisa pasaulei ieraudzīt Aļonu citā, ne tuvu patīkamā, gaismā. Raksturs katram savs, bet pārākuma sajūta, savaldības un pacietības trūkums ir vieni no lielajiem šķēršļiem ceļā uz personīgu briedumu. 

 Iespētais dubultspēlēs ir dueta darba rezultāts, kur, strādājot komandā, var paļauties cits uz citu un reizēm arī pārinieka izcilais sniegums var apklāt un nosegt pašas nesagatavotību vai trūkumus, taču vienspēles, kur Ostapenko, visticamākais, jau drīz atgriezīsies, būs atkal cits un jauns stāsts. Kāds, protams, atkarīgs no viņas pašas.

Teniss.Ostapenko Vimbldonas jaukto dubultspēļu finālā. Vai sajūsmai par jau sasniegto ir jēdzīgs pamats?

 Ļoti gribētos cerēt, ka vismaz jaukto pāru dubultspēļu finālā, līdzīgi kā šajā turnīrā kopumā, sanāks veiksmīgi iztikt bez ampelēšanās un nekorektuma no ambīcijām bagātās Latvijas tenisa dāmas, kas viņu ir iegāzusi ne vienā vien citā šīs sezonas turnīrā!

 Lai viņai izdodās uzvarēt sevi un tikai pēc tam arī vienspēļu turnīros veiksme būs biežāka viņas sabiedrotā.

 Vai sajūsmai par jau sasniegto latvietes un zviedra izpildījumā būs nopietns pamats un laba ietekme Aļonas Ostapenko individuālā tenisa snieguma kontekstā, tiks atbildēts drīzumā un reizē ne tik drīz...

 Lai izdodās!

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Ieslēdziet javascript lai šī forma darbotos

Komentāri   

0 # ... 2019-07-14 10:06
Gan viss būs labi- i uzvara šodien, i galvu sakārtos turpmākām sacensībām. Bet, ja nē, tad lai nemocās un padomā par karjeras noslēgumu.

Viņa var būt ļoti laba, bet tā nervozēšana un psihošana visu sačakarē, meitēns nespēj sevi turēt rokās.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Skolotāja palīgs 2019-07-14 10:45
Mūsu meičai vnk. nepatīk neko mācīties. Sakit, ka tā esot vieglāk lielajā sportā, ka daudz neiespringst un daudz nedomā pats sportists, bet nezinu nezinu, cik tas ir nopietni ņemams. Ja daudz nedomās pati, nez vai treneris spēs palīdzēt ar saviem ieteikumiem.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Uk 2019-07-14 11:03
Ka tik nervs turētu un, ja zviedru nenoklapēs ar savām servēm, uzvarai jābūt.
Atbildēt | Paziņot administratoram
-1 # Uldža 2019-07-14 11:07
Drošs nebūtu par ukrainietes un šveda vinni. Pretinieki nav nekādi vārguļi.Būs zaude un izgāšanās.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Uldžam 2019-07-14 11:52
Būtu pavisam dīvaini, ja finālā kādam pārim būtu viegla pastaiga. Aļonas duets tomēr ir uzņēmis apgriezienus un ir jānotiek baigam pavērsienam, lai būtu aplauziens. Es gaidītu drīzāk līdzīgu cīņu, bet uzvarētāju neprognozētu.
Atbildēt | Paziņot administratoram
+2 # Mareks 2019-07-14 11:58
Visvairāk man patīk novērorais, kā zviedru veterāns kā tāds miera mika spēj motivēt un savākt Ostapenko. Kā tāds fāterītis pret meitu.

Ja viņi uzvarētu, es domāju, tas zviedrs varētu būt labs treneris Ostapenko vienspēļu turnīriem. Vērts padomāt, nē?
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Lilita Ozoliņa 2019-07-14 14:02
Šodien arī mūsu tenisistei Bartonei dubultspēlēs fināls junioros, jācer uz mūsu meiteņu dubultuzvaru. Tas būtu nebijis notikums Latvijas tenisā.
Atbildēt | Paziņot administratoram
+1 # Uldža 2019-07-14 18:42
Teicu, ka pakāsīs un tieši Ostapkai spēle nevedās. Žēl tā zviedra, kas 3 vai 4 reizi zaudēja dubultsp.finālā.
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt