Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Lielais futbols.Eiropas čempionāta kvalifikācija- Latvija pret Austriju.

Autors Draugu draugs

Šovakar savu piekto cīņu aizvadīs Latvijas valsts vienība, izbraukumā tiekoties ar Austrijas futbola meistariem. Ja pirmajās turnīra spēlēs Latvija ir palikusi bez punktiem, turklāt ne brīdi neradot pārliecību par sev pozitīvu iznākumu spēlēs, tad šovakar ir iespēja vēl ko mainīt. Tiesa, lai arī mūsu futbola izlases izredzes var šķist niecīgas, bet arī mazas izredzes, cīņā par punktiem, ir spēcīgs motīvs, lai savu darbu Latvijas izlase beidzot paveiktu cienīgi. Spēles tiešraide TV 6, no pulksten 21:45

 Pavērtēsim, ko Latvijas futbola lietpratēji varētu paveikt šī vakara spēlē pret Austrijas izlasi:

 Ja atceramies turnīra pirmās spēles Latvijas vīru izpildījumā, tad, gribās teikt- labāk tās īpaši daudz neatcerēties, jo no spēles uz spēli bija vērojams izteikts sadarbību brāķis un spēles kvalitāšu kritums kopumā, atskaitot cīņu pret Polijas valstsvienību. Vilšanās sajūta sevī un savā varējumā, bezcerība un nolemtība- tā varētu īsumā raksturot to, ko mūsu izlase, treneri un visbeidzot arī līdzjutēji ir piedzīvojuši, vērojot Latvijas izlases sniegumu. 

 Parasti pēc šādiem brīžiem, kad liekas, ka vairs nav ko zaudēt un, ja vien ar pašcieņu ir puslīdz labi, spēlētāji mēdz atraisīties un, pieļauju, tieši šovakar mēs redzēsim labāko sniegumu no Latvijas izlases puses pēdējo piecu spēļu kopsummā. Vēl ir tāds būtisks papildus emocijas kultivējošs faktors, kā Rīgas kluba iespētais Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā vēl pavisam nesen, kad rīdzinieki pamanījās nokļūt play off zonā, no veiksmīga turpinājuma atpaliekot vienu vārtu tiesu pret Dānijas čempionvienību FC Kobenhavn. Lai arī tas ir cits stāsts, tomēr septiņi vīri no Rīgas kluba šovakar varēs palīdzēt Latvijas valstsvienībai. Otrs pozitīvais aspekts, ka sevi pierādīt gribēs arī izlases debitanti no Valmieras futbola kluba, ja vien viņiem tiks trenera dota šī iespēja.

 Jāatgādina, ka pēc pēdējo cīņu un diviem zaudējumiem savās mājās, Latvijas izlases galvenais treneris Stojanovičš bija apņēmības pilns radikāli mainīt izlases kodolu, taču, laikam paejot, redzams, ka izlases pārbūve ir krietni vien piesardzīgāka, nekā varētu likties, dodot vairākiem pamatsastāva spēlētājiem "pēdējo iespēju" mēģināt vēl reizi sevi pierādīt no labākās puses. Šī reizē uzticēšanās no trenera puses un stress, gribot sevi pierādīt cienīgi, var radīt gan pozitīvu efektu cīņas gaitā, gan liegt atraisīties pilnībā. Domāju, šoreiz satraukums vismazāk kavēs mūsu vīru ieiešanu spēlē, jo "nav vairs ko zaudēt".

 Ko gan sagaidīt no Austrijas, kura "sēž astē" turnīŗa apakšgrupas pirmo divu vietu izlasēm. Austrieši būs, visticamākais, motivētāki cīņā par uzvaru, turklāt vēl savu līdzjutēju armijas atbalsts, kas dzīs uz priekšu un pieprasīs dominējošu, uzbrūkošu un rezulatatīvu futbolu no saviem favorītiem. Viņi tic savai uzvarai un tiek gaidīts panākums, par kuru vēl, nešaubos, nāksies krietni papūlēties. 

 Ja cīņā par iniciatīvu Latvijas vīri neiesēdīsies aizsardzības futbolā, cerot uz retajiem pretuzbrukumiem, bet atļausies vairāk atklātu, presingojošu un uzbrūkošu futbolu, tas var dot vairāk priekšrocību, nekā ierasti pēdējās vismaz 10-gades bezcerīgā taktika- "spēlēt no aizsardzības"; ja vīri noticēs sev un "neļaus pretiniekam elpot",tas slāpēs pretinieku darbību efektivitāti, neļaus viņiem daudz domāt un īstenot treneru uzstādījumus. Iniciatīva var nonākt arī Latvijas vīru pārziņā. Meistarība un sadarboties prasmes, kopā ar fizisko sagatavotību- viens faktors, otrs- veselīga un spēcīga pašapziņa. Domāju, vismaz Rīgas kluba puiši ir sajutuši sava varējuma un ticības uzvarām saldo garšu. Psiholoģiski Latvijas izlasei šovakar ir jāpietiek gan eneŗģijas, gan motivācija, gan, ļoti ceru, arī sportiskās veiksmes.

 Par skaistu futbolu šovakar un par pirmajiem punktiem Latvijai šajā spēlē!

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Ieslēdziet javascript lai šī forma darbotos

 

Komentāri   

0 # Big boss 2019-09-06 17:37
Labākais, ko šodien sagaidu, ir skaists pakāsiens vai vismaz niča vienā puslaikā. Būsim reāli, nav šī paaudze uz ko vairāk spējīga. Nav mums jaunākās paaudzes Verpakovska u.c.
Atbildēt | Paziņot administratoram
+1 # Dmitrijs 2019-09-06 17:38
:lol: :lol: :lol:

Kādu vēl pārliecību, ja spēlēs "atklātu" futbolu, ierastā 0-3 vietā ierīs piecus līdz septiņus. ARiga ff visu spēli un rezultātu veidoja leģionāri. Gaidàm spēcīgu zaudējumu
Atbildēt | Paziņot administratoram
+1 # Pesimistoptimists 2019-09-06 18:53
Tev, džekiņ, principā taisnība- zaude ir paredzama, , bet var jau saprast, ka, kamēr spēle nav sākusies var visādām versijām pieskarties.Atklātā futbolā 0:5 vai 0: 7 tiešām domā, ka lv izl. tāda pļeka un austrieši tik vareni?- man ìsti neticās, ka austrieši ir tik spējīgi.Spēle rādìs.
Atbildēt | Paziņot administratoram
+1 # Dmitrijs 2019-09-06 23:42
Diemžēl nebija pat atklātā futbola, bet uz izlases fona Austrija izskatījās pēc 2002 Brazīlijas, :-?
Atbildēt | Paziņot administratoram
+1 # Ciba 2019-09-06 18:33
Ja būtu vismaz punkts no šìs spēles, tas jau būtu varoņdarbs.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Karavajevs 2019-09-06 21:24
Ja šodien vienu bombu neiebelzīs, tad lai Stojaks atkāpjas. Cik var izlase nīkuļot kopā ar supertreneri? Kāds var nokomentēt?
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Karavajevam 2019-09-06 22:44
Pri čom tur treneris? Tāda ir mūsu futbola virtuve- lv produkti. Citas izlases aug, mūsējie stagnē.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Karavajevs 2019-09-06 22:04
Apkaunojums, ne izlase. 10:0, ja šitā turpinās. Stojanovič, kas notiek?
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Bucis 2019-09-07 13:39
Ir šaubas, vai vismaz punktu paņems puikas atlijušajās spēlēs.
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt