Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Dinamo Rīga nedienas turpinās, bet būs arī labākas dienas...

Autors Draugu draugs

  Vilšanās. Tā pēc aizvadītās un pēdējās cīņas pret Sanktpēterburgas "SKA" var sacīt daudzi "Rīgas Dinamo" līdzjutēji, paši hokejisti, treneri un, kas nepalika nepamanīts, īpaši mūsu komandas jaunieguvums, vārtu vīrs Makarovs neslēpa savu sarūgtinājumu. Savu smagumu komandas pašapziņā palielina fakts, ka jau mazliet ilgāk kā divas spēles rīdzinieki nav tikuši pie pretinieku vārtu atslēgšanas.Cik ilgi tas var tā turpināties, vismaz vienu atbildi atradīsim trešdienas cīņā pret Omskas "Avangard".

  Atskatīsimies uz Rīgas komandas padarīto, līdz galam nepadarīto darbu un novērtēsim dažas spēles detaļas un kopējo situāciju:

 Ko gan var daudz teikt, ja mūsu komanda nespēj gūt vārtus?

Kādus brīnumus jāpaveic vārtusargam,- kura komanda golus nespēj gūt,- lai nostāvētu "uz nullītes" un izrautu komandai vismaz to vienu punktu?Jāatzīst, hokejs nav futbols un spēles, kuras beidzās "pa nullēm" ir labi, ja viena no simts.

Mūsu hokeja kluba bēdu stāstam aizvadītajā spēlē nāca klāt vēl papildus rūgtums, kad pamanījāmies ļoti neveiksmīgā epizodē ripu iedabūt savos vārtos. Protams,var teikt, neveiksme, bet, atzīsim, pamatproblēma ir tajā, ka atkal un atkal nespējam realizēt savus momentus. Jā, to nebija daudz, bet profesionāļiem ir jāprot to ripu kaut vai iestumt sāncenšu vārtos vismaz retu reizi. Ne velti pat mūsu līdzjutēji ironizē ar tādu kā sarkasma piedevu, ka laikam jaunajam vārtu vīram bija jādodās palīgos "Rīgas Dinamo" uzbrukumā, lai būtu cerība uz labāku iznākumu?! Skumji tā domāt, bet skaidrs ir viens- Ankipānām un treneru korpusam nāksies krietni nopūlēties, lai pārbūvētu komandu un atjaunotu komandā ticību saviem spēkiem, vai arī dot vietu citiem speciālistiem jau šī gada nogalē...

Bet tagad īsumā un "par visu" pēc kārtas:

1.Kā jau varēja sagaidīt, spēlē pret "SKA" daudz variantu nebija, tomēr cīņā iegājām samērā labi.

2.Liela uzmanība tika pievērsta un lielas cerības tika saistītas ar mūsu vārtusarga sagatavotību aizvadītajam mačam- izrādījās viņš spēja daudzkārt glābt, atstājot par sevi labu iespaidu.

3.Rīgas hokejistu cīņas spars, pašatdeve bija labā līmenī, ko nevar teikt par acīmredzamo prasmi izkļūt no pretinieka presinga un mūsu vīru sadarbībām, savstarpējo komunikāciju.

4.Spēlē un sadarbībās trūka izdomas, pretinieks teju visu mūsu cīnītāju izpausmes viegli nolasīja.

5.Mūsējie centās veidot situācijas, lai gūtu vismaz "darba golu", "SKA" prata izsekot līdzi mūsu hokejistu darbībām.

6.Vārtu gūšanas momentu mums patiešām bija maz, bet vismaz, atceroties pāris labos momentus, vienai ripai bija jāpabūt arī sāncenšu vārtu tīklā.

7.Jaunais vārtusargs Makarovs spēja ieiet spēlē, spēja glābt mūsu komandu daudzkārt, atstājot par savu kopējo sniegumu ļoti labu iespaidu.

8.Iepalikām ātrumā, pārāk brīvi ļāvām pretiniekam ieslidot mūsu aizsardzības zonā; pārāk daudz devām viņiem telpas izvērst savu hokeju.

9.Pretuzbrukumu dāvanas brīžiem dalījām kā tādā treniņspēlē, pretinieks viegli pārkombinēja mūsējos, pēdējiem izceļoties ar mazliet lēnāku domāšanu un ātrumiem.

10.Visas spēles garumā, ja neskaita visai cerīgo un sparīgo otro periodu mūsu komandas izpildījumā, Rīgas dinamieši spēlēja vienveidīgi, paredzami un ar vāju taktisko un profesionalo sadarbību izdomu.

11.Kļūdas un saspēļu brāķis, nespēja realizēt momentus- seku kopsumma neprasmei maksimāli mobilizēties savam darbam, kas netieši liecina gan par vājo ticību pašu spēkiem, gan par sava veida nolemtību.

12.Spēlētāji acīmredzami neredz, ko vajadzētu pamainīt, lai būtu "cerīgāks skats uz dzīvi" un, lai spēle atraisītos. Trūka dzīvīguma, kas, protams, saistīts arī ar ilgstošu nespēju realizēt momentus.

13.Dinamo Rīga valda kolektīvais un psiholoģiskais apjukums- izskatās, ka komanda nespēj pildīt trenera uzdoto, vai arī uzstādījumi ir parāk neskaidri. Apjukums spēlētājos, kuru pieminēju jau pirms spēles, bija manāms arī visas spēles gaitā, neskaitot retos pozitīva saasinājuma momentus.

14.Krīze turpinās nevis negūto vārtu dēļ, bet dēļ tā, kas notiek pašu cīnītāju galvās. Ja komanda netic savai uzvarai un nestrādā atbilstoši savai pārliecībai, tad sanāk pieskaņoties pretinieku tīcībai, parliecībai un viņu spēlei kopumā.

  Šī ir tikai daļa no iespaidiem, ko varējām gūt aizvadītajā spēlē. Taču vienu lietu gan gribētos izcelt- lai arī spriest pēc vienas spēles nav īsti korekti, tomēr vārtusargs Makarovs ir vīrs, kam Ankipāns varēs uzticēt Dinamo vārtus, var redzēt, ka ar viņa vēlmi sevi pierādīt ir viss vislabākajā kārtībā; vērīgs, centīgs un meistarīgs vārtu vīrs. Otra pozitīvā lieta ir tā, ka aizvadītajā spēlē, lai arī pa īstam daudz nekas nesanāca, Rīgas hokejisti vismaz bija sadzirdējuši sava trenera kritiku no pēdējās izbraukuma spēles un līda uz pretinieku vārtu priekšu, cenšoties iedzīt vārtos darba golu. Trešā pozitīvā lieta ir, ka Rīgas Dinamo vēl arvien ir sporta draugi, kuri viņiem tic, lai arī cik drūms ir skats pēdējo vairāku cīņu kopsummā.

 Gaidīsim spēli pret Latvijas izlases Boba Hārtlija Omskas "Avangard" jau šajā trešdienā un, domājams, pirmajam uzdevumam beidzot ir jātiek realizētam- ir jāgūst vārtus! Ja tas nenotiks, tad mūsu vārtus nenosargās arī pasaules labākie vārtusargi... Visas lietas ir savstarpēji saistītas, pat, ja par to nedomājam vai domājam citādi. Pašcieņai jābūt.Tikai pēc tam varēsim runāt par ko vairāk...

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Ieslēdziet javascript lai šī forma darbotos

 

Komentāri   

+1 # Profs 2019-10-01 05:51
Nezinu tādu treneri, kas spētu pacelt Dinamo... Ankipānam briest aplauziens ar Savicka projektiem.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Ozo 2019-10-01 06:20
Redzēs avangardiem beidzot būs viena banka. Vai iepuļisim divus, tas nez vai būtu ģinamkas stilā. 8) Pret Hārtliju nospēlēt slikti bišku kaunam jābūt.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Raitis 2019-10-01 08:19
Kad ta būs tās labās dienas,nevaru sagaidīt! 6sezonas jau gaidu,izklausās mazohistiski,bet pārsvarā nekā laba tur nav,tikai notriekti nervi.
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt