Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Dinamo Rīga. Vai mājas sienas palīdzēs izkļūšanai no krīzes?

Autors Draugu draugs

Šovakar, pl.19:30 Rīgas "Dinamo" hokeja klubs aizvadīs savu četrpadsmito cīņu KHL turnīra ietvaros.Pretiniekos šoreiz viena no šīs sezonas pārsteidzoši labu sniegumu demonstrējošā "Vitjaz" komanda. Ja no iepriekšējām trīspadsmit cīņām viesu komanda ir piedzīvojusi vien divus zaudējumus, tad Latvijas hokeja klubam šī nepatīkamā pieredze ir piecas reizes lielāka tik pat mačos.Ir lieki atgādināt, ka "dinamieši" šosezon ir pēdējie, tomēr nav lieki pieminēt, ka komandas treneris Ģirts Ankipāns cer paveikt izlaušanās brīnumu jau šovakar. Tiesa arī šī vakara spēles uzvaras gadījumā rīdzinieki būs tur pat, kur iepriekš...

Pamatjautājumi šovakar ir: "Vai "Dinamo" Rīga spēs nosargāt savus vārtus "uz nulles", ja paši ir spējīgi atbildēt tikai ar vieniem- labākajā gadījumā?(vairāku- pēdējo sešu spēļu pieredze) Vai Ankipāns un viņa komanda vēl paši tic, ka spēj ko vairāk par līdzvērtīgu cīņu vienā no trim spēles periodiem? Vai "Dinamo" beidzot neeksplodēs vārtu gūšanas ziņā? Cik var bezcerīgi zaudēt mūsu hokeja profesionāļi?"- uz šo un citiem jautājumiem atbildēs viņi paši šī vakara sacensībās.

 Pavērtēsim notikušo lìdz šim šī turnìra pēdējās spēlēs un to, kā Rīgas "Dinamo" iegūtā pieredze un "pārliecība par saviem spēkiem" ietekmēs šī vakara hokeja meistaru cīņu?! Kā var izrāpties no psiholoģiskās bedres, ja, cik zināms, komandā vēl nav atradies neviens speciālists, kas spētu savākt un iedvesmot komandu? 

 Ar Rīgas "Dinamo" šosezon ir noticis līdzīgi kā ar ceļotājiem, kas nomaldījušies tuksnesī- jo dziļāk tajā, jo lielāka bezcerība.

Tas, ka gadījusies zaudējumu sērija- tas pēdējos vairāk 5.gadus nepārsteidz. Galu galā, maz ir to klubu, kas ar ilgākiem kritumiem nesaskarās. Tomēr pārsteidz kas cits- starp profesionālajām hokeja komandām nez vai būs viegli atrast vēl kādu, kas pēdējo septiņu spēļu laikā bùs pamanījušies ielaist savos vārtos 32 ripas, bet paši spējuši atbildēt vien ar pieciem rezultatīviem metieniem. Turklàt 7 no 13 cīņām ir zaudēts vismaz ar 4 vārtu starpību. Tas norāda uz dziļām problēmām visos sportiskās sagatavotības un sagatavotāju līmeņos. 

 Acīmredzot notiek dīvainas pārmaiņas- ja "Dinamo" dažas pedējās sezonas dzīvojās ilgstošā krìzē, kad bija vairākas zaudējuma sērijas un tad nāca trenera Ankipāna laiki, kad spēlē tika ienestas jaunas vēsmas un Rīgas "Dinamo" sniegums jūtami uzlabojās iepriekšējā sezonā.Tad patreiz ir noticis pirmā brīdī grūti izskaidrojamais- līdzībā runājot, svešu māju un darbu salabot Ankipāns spēja, bet savu māju un savas mājas pamatu ļodzìšanos nespēj novērst. Vai tā ir sagadìšanās? Ne gluži. Tā vienkārši notiek. Spēja savākt komandu un iedvesmot- ne katrs treneris to spēj ilgtermiņā. Ankipāns to spēja paveikt vienreiz...

 Ir treneri, kuri spēj pacelt komandas no bezdibeņa, bet lielākā daĺa no tiem to paveic tikai vienu vai divas reizes, pirms tiek atlaisti... Tāpat kā katram spēlētājam ir savs spēles stils un prasmes variēt ar savām iespējām, tāpat ir ar trenera korpusa speciālistiem- ja viņi ko uzlabo vai dara maksimāli, piedzīvo uzlabojumus un panākumus, pēc kuriem "nez no kā" seko krīze, treneriem ir grūti ko mainīt. Runājot pavisam atklāti, viņi nezina, kā to darīt. To nemāca sporta speciālistu sagatavošanas skolās. Visgrūtāk ir restartēt savu domāšanu un paskatīties uz lietām no malas, no citiem skatu leņķiem, augstumiem, līmeņiem un punktiem.

Dinamo Rīga. Vai mājas sienas palīdzēs izkļūšanai no krīzes?

 Vai tas nozīmē, ka pie visa vainojami komandas treneri esošajā Rīgas "Dinamo" mazspējā?- diemžēl pa lielam jā. Daudzkārtējās sagrāves liecina par pašcieņas zudumu, ne tik daudz par vārtu vīru vājumu. Ja zūd cieņa pret sevi un citiem, sākas krīze, kurai ir tendence atkārtoties...

Domāju, šovakar un tuvākajās divās vai trìs spēlēs izšķirsies ne tikai vēl dažu mùsu hokeja komandas līderu liktenis, bet arī paša galvenā trenera jautājums. Tiek uzskatīts, ka tas, kas ir labs, tam nav jālabojās. Ar cilvēkiem ir citādi- mums visiem ir jābūt spējīgiem veikt korekcijas savā domāšanā, kad tas nepieciešams un uz to pamudināt citus, ja esam komandas vadītāji. Ja tam nav pietiekoši rakstura, motivācijas un visas citas profesionālās kompetences, tad komanda tiks izlaista. 

 Pavērtējiet paši, kādu spēli demonstrē "Dinamo" Rīga kopumā- vienvārdsakot apātija. Tā ir attieksmes, motivācijas, ticības un cīņas spara, izdomas un prasmes sadarboties nabadzība. Tādas ir pēdējās 7 spēles! Ankipānam ir maz iespēju "savu māju" salabot, bet, pat, ja iespēja būtu tikai viena- arī tā ir nozīmīga.

 IR JĀBŪT JAUNAM SĀKUMAM UN TIEM, KAS RĪGAS "DINAMO" TO IENES! Vai tas notiks trešdien pret Minskas "Dinamo", vai jau šovakar pret "Vitjaz", lai atbildes sniedz paši hokeja meistari. Cerams "Dinamo spridzeklis" nepaliks sausā...

 Ir jāsaprot, ka nopietnas pārmaiņas uz atgùšanos notiek lēnām un svarīgi, lai komandā parādās kādi, kas ir spējīgi uz labām pārmaiņām. "Dinamo" Rīga pieprasa reformu, tas šobrīd ir svarīgāk par vienu vai divām uzvarām ìstermiņā...

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

 

Komentāri   

+1 # Ozo 2019-10-07 13:06
Šogad vitjazieši nav peramie zēni, ko nevar teikt par dinamiešiem. Ar to viss pateikts. Vēl viena zaude nobriedīs, aber pret Minsku, tur gan, ja bùs kā parasti, tad lai iet veči pensijā.
Atbildēt | Paziņot administratoram
+2 # Zigis 2019-10-07 13:41
Eiforijai par to, ka paņemsim punktus pret Vitjaz un tad pret minskiešu dinamo, nav pamata. Būs kàrtējais aplauziens un atrunas. Beigās vainos čaļus, ka par daudz noraidījušies un tāpēc nevezuha. :D :lol:
Atbildēt | Paziņot administratoram
-1 # jokerman 2019-10-07 14:09
Čaļi, Jūs saprotat notiekošo? Kopš 7septembra, kad pret Jokerit guvām divas šaibas, pēc tam bija grūtības dabūt pat to vienu ripu pretinieku vārtos. TIK SŪDĪGS DINAMO NAV VĒL REDZĒTS!

Kauna traipi!
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # darba ripa 2019-10-07 15:56
Uz darba ripām nav ko cerēt. Ceru tikai uz mūsējo cūcenēm.
Atbildēt | Paziņot administratoram
-1 # fans 2019-10-07 20:14
Pavlovs malacis, iemeta haļavnuju ripu.Pēc pirmā esam pat vadībā. 1:0 Ir baisi gaidīt spēles turpinājumu.......
Atbildēt | Paziņot administratoram
+1 # pag 2019-10-08 08:50
Nemuldi, tas bija smuks plaukstas metiens, labs padevās.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # čibreliussss lunkanais 2019-10-08 13:47
Gan no Ļiepājas atmuks konsultanto Šuplerīno par treneri keponiem, būs labi! ;)
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Jurčiks iz Purčika 2019-10-08 16:27
Feina spēle, bet čurains iznākums.
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt