Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Rīgas Dinamo pret Minskas Dinamo. Kurš dinamīts šovakar eksplodēs?

Autors Draugu draugs

  Pēc šosezon reti skaistas visas komandas spēles pret "Vitjaz" un minimālas piekāpšanās viesiem, šovakar, pl.19:30 Rīgas "Dinamo" būs jauna iespēja, kurā pārbaudīs savu varēšanu pret hokeja meistariem no Minskas. Ja pārbaudes turnīrā, spēlējot pret Minskas "Dinamo" samēŗā viegli nāca uzvara rīdziniekiem, tad, kā būs šovakar, varam vien minēt. Zināms ir tas, ka esam pēdējie visā KHL līgā un, ka mūsu komandā tās potenciālie līderi nav atraisījušies, kamēr minskiešu leģionāri savu darbu dara gana cienījami. Ar viņu palīdzību un rezultativitāti, viesu hokeja klubs "Rietumu" konferencē ieņem dalīto 7/8 vietu, līderiem velkot uz priekšu visus pārējos...  Vai Rīgas "Dinamo" hokeja lietpratēji beidzot spēs savākties  un nostrādāt korekti gan aizsardzībā, gan rezultatīvi uzbrukumā? Vai arī šodien mūsu vārtu vīrs spēs darīt lielas lietas, saglabājot dzīvu mūsu panākuma realitāti? Izvērtēsim gaidāmās spēles iespējamās vadlīnijas un pavērsienus:

1) Šovakar, lai lauztu zaudējumu sērijas "lāstu", tiks atdoti visi labākie resursi. Vīri apzinās, ka, negūstot punktus šovakar, tas var turpināties vēl vairāku spēļu garumā.

2) Spēles augstās likmes ienesīs sasprindzinājumu un, ja sākuma iniciatīva nenesīs cerētos ātros vārtus, mūsu komanda var "noplīst" kā spēlēs, pirms cīņas ar "Vitjaz".

3) Vārtu vīra pārliecība, meistarība un savu momentu realizācija pretinieka vārtos- šī vakara cīņas atslēgvārdi.

4) Spēles blakusapstākļi un fons- līdzjutēju atbalsts šovakar būs ar dalītām jūtām, atceroties čekistu cienīgo metodi- aizvākt plakātu, kas pauž kritiku un aicinājumu trenerim Ankipānam atkāpties. Neizbrīnītu, ja parādītos citi Latvijas līdzjutēji, kas nepakļausies apsargu patvaļai ierobežot tiesības paust savu viedokli.

5) Spēlētājos, kuri ne pirmo reizi saskarās ar mūsu "Dinamo" krīzēm, valda zaudētāju psiholoģija- viņi zina, ka "vēl jau nav tik traki"- esot mums bijis kāds patiešām izcils spēlētājs, kuram trenera karjera Rīgas "Dinamo" tika krietni pabojāta ar 12 zaudējumiem pēc kārtas. Tātad "ir vēl uz ko tiekties- satraukumam nav pamata"... Bez ironijas sakot, rīdziniekiem "pēcpuses svilst" un, ja spēle nesanāks vai sanāks kā spēles pēdējā laikā, puiši izdegs... Var gadīties vēl viena sagrāve...

6) Pozitīvais scenārijs- komanda gūst ātrus divus bezatbildes vārtus un cenšas noturēt spēli līdz finālsvilpei. Teorija, kurā praktiski mūsējie šosezon ir iejutušies tikai dažas reizes. Spēlētāji zina, ko vajag panākt, bet mocās apjukumā, nesaprotot, kā var tik ilgstoši labas iestrādes un taktikas nenostrādāt.

7) Dažas nianses par Rīgas "Dinamo" spēlētājiem, no kuriem komanda sagaida daudz. Pēdējo vairāku spēļu kopsummā redzējām, ka teju izcilos momentus izšķērdēja gan Makmilans, gan Dārziņš- pietrūka pavisam nedaudz. Vai pietrūka sportiskās veiksmes, meistarības, vai apņēmība nospēlēt līdz galam- tas nemaina sekas, ka jau pieminētie vīri jūtas ne savā ādā. Ir jāuzvar sevi, pirms var atslēgt pretinieku vārtus...

8) Pēdējā spēle parādīja, ka Ankipāns meklē, maina un kombinē spēlētājus, cerot atrast saikni starp spēlētājiem, kuri spēs nest rezultativitāti. Daudz tika uzticēta spēle "jaunieguvumam" Bārtulim, no kura, protams, būtu par daudz prasīts- paveikt to, ko nespēj visa komanda. Pret "Vitjaz" neizdevās, ja neskaita Pavlova iniciatīvu un enerģiskā darba uzplaiksnījumu spēles pirmajā trešdaļā, kas deva "goda vārtus" rīdziniekiem.

9) Ja ilgstoši nesanāk un tikai mazliet pietrūka iepriekšējā spēlē, lai aizcīnītos līdz punktiem, šī reize būs vieglāka tikai tādā gadījumā, ja paši spēsim samest pretinieku vārtos darba golus. Ir svarīgi ne tikai dabūt ripu vārtos, bet arī process, kā tas notiek- darba goli, kad nevis "rikošeti", bet mērķtiecīgas sadarbības nes rezultātu, vairo pārliecību; "rikošetu goli" vairo ticību savai veiksmei... Šovakar vajag abus komponentus- gan darba golu, gan arī sportiskās veiksmes faktoru. Ar diviem goliem varētu būt par maz...

 Paredzams, ka spēle būs nervoza jau no paša sākuma. Ja minskieši var atļauties spēlēt savu hokeju, tad rīdzinieki ir vēl sava hokeja meklējumos. Vai Ankipānam šodien izdosies saliedēt savu hokeja vienību un baudīt īslaicīgu atvieglojumu par punktiem?- vai arī, pieļauju, nāksies brīvprātīgi kravāt čemodānu prom no "Savicka projektiem"... Tas, protams, paliek uz trenera sirdsapziņas, taču viņa loma spēlētāju vadīšanā un motivēšanā ir nepārvēŗtējama...

 Par skaistu hokeju šovakar un, lai izdodās tas, kas neizdevās iepriekšējā spēlē- paņemt kādu punktu iz spēles!

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

 

 

Komentāri   

+1 # Zigis 2019-10-09 12:53
Paredzu, ka rezis būs 1:3, 2: 3 robežās un Ančepānīc atkāpsies.
Atbildēt | Paziņot administratoram
-3 # Zigim 2019-10-09 14:15
nebūs nekādi divi, nesapņo. un ķepainis arī tupēs savā vietā, nekur nepiekāpsies.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Ivan 2019-10-09 13:06
Gaidu,ka veči sagraus minsku 4:0.Mums ar vajag kādu sauso spēli vārtu apsargiem.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Vaņam 2019-10-09 14:13
Neko nesagraus, noraustīsies pēc tam, kad briedīs kārtējais zāģis. A par to "vārtu apsargu", dod pieci, labs. Krietni sasmējos. :))) :lol: :lol:
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Lauris Apsītis 2019-10-10 12:27
Nu ko, puikiņi, aptaisījāties savās prognozēs un pesimismā. Cerams, priecājaties, ka rīdzinieki tika pie vinnes?! ;)
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt