Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

NBA. Wizards vienība attālinās no izslēgšanas spēļu cerības.

Autors Draugu draugs

Dāvja Bertāna pārstāvētā Vašingtonas "Wizards" šodien aizvadīja cīņu pret Sakramento "Kings", nespējot uzveikt sezonas otraja pusē pamodušos komandu. Spēles rezultāts 126:133.

Īss ieskats spēlē:

Spēles ievads un pirmā puse gan pašam Dāvim Bertānam, gan viņa komandai visai miegaina, kamēr pretinieks daudz apņēmīgāk krāja savus punktus un palielināja savu atstatumu tajos līdz pat 27 un 49:76 pēc puslaika. Likās, ka šī jau ir "atdota spēle" un iespēju ko mainīt būs maz, tomēr "Wizards" uz trešās ceturtdaļas 19 "Kings" punktiem spēja atbildēt ar 46, tādējādi panākot izlīdzinājumu 95:95, trešajai ceturtdaļai noslēdzoties.

Patīkami bija vērot, ka pēc ilgstošas klusēšanas tieši Bertāns bija viens no savas komandas galvenajiem vilcējiem, kas trešās ceturtdaļas pēdējo trīs minūšu laikā sāka uguņot, atjaunojot labas izredzes cīņā par panākumu savai komandai.

Bertāna paveikto var novērtēt šeit:

Diemžēl, līdzīgi kā sezonā kopumā, pēc ļoti veiksmīgām darbībām, atkal un atkal kaut kas pietrūkst, lai uz brīdi labi iesākto darbu novestu līdz galam. Izšķirošajā ceturtdaļā "Wizards" ilgas minūtes netika pie punktiem, ar ko pietika, lai pretinieku komanda no jauna iegūtu visai drošu pārsvaru un nosargātu uzvaru. Salīdzinoši daudz labākais "Kings" vīru komandas darbs sekmēja vašingtoniešu kļūdas savā saspēlē, steigu un nesaprašanos, kas neļāvā viņiem būt pietiekoši precīziem metienos no spēles, kad jau atkal Sakramento komanda bija tālu prom punktos... Bertāna kontā šoreiz seši precīzi tālmetieni.

Ja latvieša pārstāvētās komandas panākumi ilgstoši mijās ar zaudējumiem, tad "no bedres lien āra" Sakramento basketbola komanda. Kas viņiem nesanāca sezonas sākumā un tās vidū, sāk padoties jau krietnu brīdi ilgākā laikā, no pēdējām pozīcijām Rietumu konferencē, pakāpjoties līdz ļoti cerīgajai 9 vietai patreiz. Ar prognozēm nenodarbošos, bet, runājot par "Kings", šī komanda sev liek pievērst papildus uzmanību; "karaļi" ir kārtīgi sasparojušies un, visticamākais, savu pārliecību un apņēmību "tikt tālāk" nosargās ar izkļūšanu no pamatturnīra.

Komandām atliek vēl pa 20 spēlēm šosezon, katra no tām- lieki teikt- īpaši svarīga. Iespēju, šķiet, ir daudz, bet laika maz. Būt krietni labākiem par citām vienībām turnīra izskaņā, tas prasa čempionu raksturu. Savā ziņā var teikt- play off jau ir sācies...

Bertāna komandas nākamā cīņa gaidāma jau rīt., pl.5 no rīta pēc Latvijas laika, izbraukumā pret Portlendas "Trail Blazers", kura Austrumu konferencē ieņem 10 vietu, uzreiz aiz "Wizards". Nav nekādu šaubu, šī cīņa būs play off noskaņā.

p.s.: Dāvja Bertāna un viņa komandas līdzjutējiem, ja vien tas nav jau redzēts, varētu būt interesanti noskatīties arī šo ierakstu: