Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Covid - 19 sērga. Karš vēl nav beidzies, bet...

Autors Draugu draugs

 Karš vēl nav beidzies, lai gan daži stipri pāragri jau pasludina uzvaru...

Laikā, kad atsevišķas pasaules valstis jau ziņojušas par situācijas stabilizēšanos(Itālija, Spānija)- tur klājas stabili slikti; - un dažas, ka kroņvīrusa izplatība, šķiet, ierobežota - Ķīna, Norvēģija, Japāna - sarunas par panākumiem ir stipri pāragras. Tas, domāju, būtu saprotams ne tikai mediķiem, infektologiem un veselības ministriju speciālistiem.

Tajā pat laikā tādas valstis kā Anglija, Francija un Amerika pieredz ļoti grūtus laikus - tur saslimstība un mirstība no covid -19 nebeidz strauji pieaugt. Ja UK pēdējo 24h laikā miruši vēl 786 tās iedzīvotāji, tad "dzelteno vestu" valstī tādi bija 1417, savukārt pašā Amerikā 1939 cilvēki. Pēdējām trīs valstīm bija raksturīgi skaļi paziņojumi, ka "jārīkojas, lai sargātu sabiedrību", bet reālie pasākumi no valsts dienestu puses krietni iepalika.

Ne velti pieminot Franciju, iekļāvu "dzeltenās vestes", jo der atcerēties, ka vēl salīdzinoši nesen tur norisinājās pūļu aktivitātes ielās un protesta akcijas un Itālijas, Ķīnas pieredze tolaik netika ņemta vērā. Ko labu pēc kā tāda var sagaidīt laikā, kad pandēmija jau iezagusies valstu iekšienē? - manuprāt, atbildi neprasa.

Lūk, piemērs no franču "atbildīgās" rīcības :

Savukārt Amerikā, kā ziņo viņu mediji, neskatoties uz milzīgo un dramatisko saslimstību no covid -19 un daudzu iedzīvotāju nāvi, Viskonsinas štatā notiek demokrātu priekšvēlēšanas.   

 

Cilvēki pulcējas, ielās veidojas rindas. Formāli tiek ieturēta 2m distance, taču telpās situācija ar cilvēku daudzumu rada lielas problēmas, kas nepaliks bez smagām  sekām. Kā liecina patreizējās tendences, tad turpmāko trīs nedēļu laikā Amerika kļūs par valsti, kurā būs vismaz puse no visā pasaulē sasirgušajiem no covid -19. Protams, nav zināms, kā un vai situācija saasināsies arī citās pasaules valstīs, tomēr skaidrs ir jau šobrīd, ka Amerikā saslimušo skaits pārsniegs miljonu(trīs nedēļu laikā) un miljonus(pāris mēnešu laikā). Sērgas uzveikto cilvēku skaits jau pavasarī, ļoti iespējams, pārsniegs pārsimts tūkstoši robežu.

Ir arī citu valstu grupa pasaulē, kuras sevi uzskatīja par tādām, uz kurām kroņvīrusa sērgas ietekme neattiecas - Zviedrija, Baltkrievija, kur, ja var ticēt neatkarīgo mediju ziņām, saslimstība un mirstība no sērgas ir krietni lielāka nekā to apliecina oficiālie mediji. 

Neviens vien pasaules valstu vadītājs(arī ASV priekšnieks Tramps) sākotnēji ir ignorējis covid -19 problēmas nopienību, vēlāk gan mainot savu nostāju, taču, kādu ietekmi atstāj pirmreizējie paziņojumi valsts mērogā, par to daudz vairs netiek runāts. Šo momentu garāmejot pieminēšu, tā kā sabiedrība par jaunām lietām, notikumiem un tendencēm visbiežāk spriež ka parasti - pēc pirmā iespaida - tad, ja "primo iespaidu" par sērgas nopietnību rada kā "nekas īpašs" vai "tikai kā gripa", tas rada neuzmanības un bezatbildības attieksmi  pret jauno realitāti sabiedrības masu apziņā. Sekas no tā nekad nevar būt labas. Šis pats aspekts izrādās nostrādāja pat vadoties no Ķīnas ziņojuma, kad tā deva neprecīzas indikācijas, kad vēl februārī parējā pasaule meklēja atbildes, cik vīruss ir nopietns. Dotais sērgas raksturojuma algoritms bija, maigi sakot, neprecīzs - pasaules varas un to speciālisti noticēja, ka sērgai ir vien sezonāls raksturs un ka tā pat nav nopietnak ņemama par veco gripu. Tā domāja daudzi un ar vien netrūkst tādu, kamēr "savās mājās viss mierīgi"...

Latvijas konteksts visā šajā sērgas radītajā juku laiku periodā ir vairāk nezināms nekā zināms. Nedrīkstam aizmirst, ka, ja vien medijos iepriekš paustā informācija ir korekta, mums tiek pārbaudes un testi veikti vien tiem, kas pabijuši ārzemēs un cilvēkiem, kas nonākuši kontaktā ar covid -19 slimniekiem. Šāda atlases sistēma - par to atklāti nerunās un to nekritizēs vietējie speciālisti- ir pielīdzināma "nullei" un drīzāk kalpo ļoti attālai nojautai par realitāti, nekā kaut cik taustāmām kopējās situācijas sabiedrībā vadlīnijām. Tā mums neatklāj "neko", tā dod tikai apjautu par to, ka problēma mūsu pusē pastāv. Cik nopietna, neviena spekulācija nebūs tā vērta, lai to analizētu...

 Skaidrs ir tas, ka tādas valstis kā, piemēram, Islande, kur tiek pārbaudīti visi, ir atklājušas, ka milzīgs daudzums sērgas slimnieku izslimo bez simptomiem. Tas nenozīmē, ka tad jau viss kārtībā, tas nozīmē, ka neatbildētais jautājums ir:" Kā vīruss izplatās un ietemē citus caur šiem "bez simptomu" ļaudīm, kā arī jautājums par vīrusa mutācijām un tā turpmāko agresīvo dabu, ko konstatējuši arī paši Islandes zinatnieki?"

Atgriežoties pie Latvijas stāsta un covid - 19, ir vēl kāda būtiska lieta, kas daudz netiek apspriesta - tas ir konstatējums - un zinu no drošiem avotiem mūsu pašu zemē, ka ar sērgu var saslimt atkārtoti. Tas esot noticis arī ar kādu gados jaunu vīrieti Latvijā. Cik šādu gadījumu ir vēl, mēs nezinām, bet zinām, ka gan Ķīnā, gan citviet par to jau daži bija ieminējušies. Tas liek domāt, ka ceļš uz imunitāti pret sērgu, būs garš un katram individuāls.

Daudziem zināmais Bils Geitss gan grib šo visu atrisināt "ar burvju nūjiņas palīdzību" - ar brīnumvakcīnu. Te jāsaprot un to sapratīs ikviens, kas kustina savas smadzenes - brīnumlīdzekļu nav, vienalga roažojums no US vai ES...

 Šajā ierobežojumu laikā, kad vislielākie akcenti tiek likti uz nedarīšanu un "tupēšanu mājās", un, lai arī cik nozīmīga nebūtu pašizolācija vai karantīna, galvenie akcenti tomēr būtu liekami uz darīšanu un savu jauno vai veco piemirsto iespēju saskatīšanu un izmantošanu. Ir bezgala daudz iespēju, ko katra ģimene un katrs labas gribas cilvēks var darīt gan kopā ar savējiem, gan atsevišķi. Ir vērts darīt; izejot no šīs pozīcijas, nedarīšanas pasākumi daudz nespēj iegrožot!

ŠIS IR JAUNU IESPĒJU LAIKS! - MEKLĒSIM VAIRĀK IESPĒJAS, NEKĀ FOKUSĒSIMIES UZ IEROBEŽOJUMIEM UN KO MEKLĒSIM, TO ATRADĪSIM AR UZVIJU!

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

 

Komentāri   

0 # infektologa papēdis 2020-04-08 12:06
Latvijā jau arī bija sapriecājušies,ka zem desmit paslīdēja tas cipars saslimušo pa brīvdienām. Laikam pat tikai 6 bija- wow vai ne?! Šodien divas reizes vairāk pārbaudes un 4,5x vairāk saslimušo konstatējums. Sakritība?
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # INSANITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2020-04-08 12:18
Amerikāņi un tā pulcēšanās uz vēlēšanām šajā situācijā, tas ir pilnīgs vājprāts!
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt