Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Nenosmacē savu bērnu lietu pasaulē! Stāsts par moderno apsēstību un tās sekām....

 Bērnu pirmie dzīves skolotāji mūsdienās ir tik ļoti nodevušies savu ķiparu apgādāšanai ar lietām un dažādām mantām, ka neviens vien vecāks galu galā nonāk pie slēdziena- vairāk par pašu spēlēšanos un bērnu mācīšanu laiks tiek veltīts nemitīgiem mantu un lietu sakārtošanas procesiem. Tas kaut kādā ziņā vairāk līdzinās labošanas un pāraudzināšanas iestāžu darbībai nekā labvēlīgai ģimenes situācijai, kad kārtības uzturēšana dominē pār rotaļu, mācību un pasaules izzināšanas procesiem...

Lasīt tālāk ...

Domu graudi katrai dienai: Nav labāka ieguldījuma par ieguldījumu bērnos!

   Nav labāka ieguldījuma par ieguldījumu bērnos!

 Bērni jau no mazām dienām prasa un sagaida mūsu uzmanību. Vecāki ilgojas, lai mazajiem viss būtu kā nākas. Taču daudz un pat izšķiroši daudz kas ir atkarīgs no tā, kā mēs izturamies pret savu bērnu laikā, kad viņam vajag mūsu skatienu un uzmanību, nereti pat bez vārdu sērijas turpinājuma.

Vispirms pieejot nopietnākām atziņām sāksim ar ko jautru, kas ievadīs turpmākās pārdomas.

Noskatieties video(smiekli mēdz atraisīt domāšanu, kaut vai tāpēc vien, ka smejoties uzlabojās mūsu elpošanas ritms un smadzenēm pieplūst skābeklis):

1)Nav labāka sapņa piepildījuma, kā dzīvespriecīgi un veseli bērni.

2)Tev var nebūtu daudzu iespēju un priekšrocību, kādas ir pa rokai citiem, tomēr arī Tev, tāpat kā ikvienam, ir laiks un uzmanība, ko šad un tad kā nedalītu uzmanību varam veltīt tiem, kurus mīlam.

3)Ja Tev pieder vairāk kā citiem lietišķā un mantiskā pasaulē un pat ja vari apbērt savus bērnus ar pērlēm, bet Tev nav laika sarunām no sirds uz sirdi, Tu pievilsi savus bērnus un vilsies vēl vairāk pats, kad, gadiem paejot, pamanīsi, ka Tavi bērni pat ar visu lietišķās sakārtotības nodrošinājumu nespēj rast gandarījumu, piepildījumu un nespēj darīt laimīgus ne sevi, nedz citus. Tam, protams, tā nav jānotiek! 

Lasīt tālāk ...

Kad mazie nebeidz pārsteigt...

 Kad mazie nebeidz pārsteigt...Lai arī pasaulē ir neskaitāmi daudz to lietu, kas mūs sen vairs nepārsteidz, ir kāds izņēmums, kas vērīgus cilvēkus dara vēl uzmanīgākus- tie ir mūsu bērni un tas, kā viņi aug. Unikalitāte un neatkārtojamība izpaužās dzīves notikumos, kuros bērni apliecina sevi un to, kā jūtas šajā pasaulē. Pavēro pats savus bērnus darbībā ar nedalītu uzmanību- mazajiem patiešām ir, ko mums pastāstīt...

Lasīt tālāk ...

Es negribu gulēt! Kā vecākiem strādāt ar ballējam/neguļam paaudzi?

 Vai kāds pazīst vecākus, kuriem ir problēmas likt savus bērnus laicīgi gulēt, vai precīzāk sakot, bērni negrib gulēt noteiktā vakara stundā? Varbūt tie esat Jūs?! Vai ir jēga runāt, domāt par to tagad un dienas laikā, kad, iespējams, Tu lasi šo? Īstenībā vēl labāk būtu, ja Jūs to izlasītu no rīta, tikko kā būsiet pamodies- tas tāpēc, ka rīta stundas ir pats labākais laiks, lai atkārtotu jau zināmas un iegūtu jaunas atziņas. 

 Ja gribi, lai Tavi bērni bez lieliem trokšņiem un bez nemitīgām vecāku pūlēm viņus pierunāt- iet gulēt laicīgi- būtu sekmīgi, ir daži paņēmieni, kurus vēlams aizsākt jau no rīta.Paņēmieni, kuri ļaus Jums ar laiku improvizēt un labāk strādāt ar saviem bērniem. Parunāsim par to precīzāk:

Lasīt tālāk ...

Aktivitātes, sporta spēles vai spēlītes. Kam priekšroku dod Tu?

Aktivitātes, sporta spēles vai spēlītes. Kam priekšroku dod Tu?Paaudzes un laiki mainās un, šķiet, mēs visi pazīstam vecāka gadu gājuma cilvēku slaveno teicienu:"Kad mēs augām, tad...-un tad katrs var sacīt savu sakāmo vai arī "karināt makaronus" par jebkuru tēmu kā vien labpatīk.

Vai tiešām agrāk "zāle bija zaļāka, debesis zilākas" un cilvēki aktīvāki, vairāk nodevušies saviem dzīves mērķiem, hobijiem un aktivitātēm? Vienas atbildes te nav, jo katram tā ir un būs tomēr sava ļoti personīga, taču kādas būtiskas tendences mūsdienu modernā laikmeta kontekstā, sabiedrības dzīvesveidā un laika pavadīšanas izvēlēs varam redzēt mēs visi salīdzinot ar vecajiem labajiem laikiem. Atšķirības starp iepriekšējām paaudzēm un mūsu laika cilvēkiem ir vērā ņemamas un par dažām no tām parunāsim...

Lasīt tālāk ...