Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Es negribu gulēt! Kā vecākiem strādāt ar ballējam/neguļam paaudzi?

 Vai kāds pazīst vecākus, kuriem ir problēmas likt savus bērnus laicīgi gulēt, vai precīzāk sakot, bērni negrib gulēt noteiktā vakara stundā? Varbūt tie esat Jūs?! Vai ir jēga runāt, domāt par to tagad un dienas laikā, kad, iespējams, Tu lasi šo? Īstenībā vēl labāk būtu, ja Jūs to izlasītu no rīta, tikko kā būsiet pamodies- tas tāpēc, ka rīta stundas ir pats labākais laiks, lai atkārtotu jau zināmas un iegūtu jaunas atziņas. 

 Ja gribi, lai Tavi bērni bez lieliem trokšņiem un bez nemitīgām vecāku pūlēm viņus pierunāt- iet gulēt laicīgi- būtu sekmīgi, ir daži paņēmieni, kurus vēlams aizsākt jau no rīta.Paņēmieni, kuri ļaus Jums ar laiku improvizēt un labāk strādāt ar saviem bērniem. Parunāsim par to precīzāk:

Lasīt tālāk ...

Kad mazie nebeidz pārsteigt...

 Kad mazie nebeidz pārsteigt...Lai arī pasaulē ir neskaitāmi daudz to lietu, kas mūs sen vairs nepārsteidz, ir kāds izņēmums, kas vērīgus cilvēkus dara vēl uzmanīgākus- tie ir mūsu bērni un tas, kā viņi aug. Unikalitāte un neatkārtojamība izpaužās dzīves notikumos, kuros bērni apliecina sevi un to, kā jūtas šajā pasaulē. Pavēro pats savus bērnus darbībā ar nedalītu uzmanību- mazajiem patiešām ir, ko mums pastāstīt...

Lasīt tālāk ...

Ģimenes vērtības, attiecības un atmiņas- bagātība, kura nododama tālāk...

 Dzīvības un veselības spēki- dāvanas, ar kurām ienākam šajā pasaulē. Personība un individualitāte, raksturs un brīva izvēle, pieredzes, atmiņas un daudzi citi lielumi ir vērtības, kuras varam kopt, attīstīt un bagātināt. Pastāvot līdzībai starp visu un visiem, pastāv arī unikalitāte un atšķirīgums itin visā, kas esi Tu pats, Tavi līdzcilvēki un resursi, kas nodrošina vairāk vai mazāk mūs visus.

 Kāds tad ir dzīves mantojums, ko esi ieguvis un, ko apzināti un neapzināti būsi atstājis un nodevis citiem?

Lasīt tālāk ...

Aktivitātes, sporta spēles vai spēlītes. Kam priekšroku dod Tu?

Aktivitātes, sporta spēles vai spēlītes. Kam priekšroku dod Tu?Paaudzes un laiki mainās un, šķiet, mēs visi pazīstam vecāka gadu gājuma cilvēku slaveno teicienu:"Kad mēs augām, tad...-un tad katrs var sacīt savu sakāmo vai arī "karināt makaronus" par jebkuru tēmu kā vien labpatīk.

Vai tiešām agrāk "zāle bija zaļāka, debesis zilākas" un cilvēki aktīvāki, vairāk nodevušies saviem dzīves mērķiem, hobijiem un aktivitātēm? Vienas atbildes te nav, jo katram tā ir un būs tomēr sava ļoti personīga, taču kādas būtiskas tendences mūsdienu modernā laikmeta kontekstā, sabiedrības dzīvesveidā un laika pavadīšanas izvēlēs varam redzēt mēs visi salīdzinot ar vecajiem labajiem laikiem. Atšķirības starp iepriekšējām paaudzēm un mūsu laika cilvēkiem ir vērā ņemamas un par dažām no tām parunāsim...

Lasīt tālāk ...

Laimīgie ne vienmēr smaida, laimīgie ne vienmēr dzied...Vai Tu pazīsti laimīgu cilvēku sevī?

Laimīgie ne vienmēr smaida, laimīgie ne vienmēr dzied...Vai Tu pazīsti laimīgu cilvēku sevī?"Laimīgie ne vienmēr smaida, laimīgie ne vienmēr dzied, laimīgie visbiežāk gaida- labu darīt viņiem prieks."- Tas ir kāds fragments no manas, apmēram, pirms 20.gadiem rakstītas dzejas. Jā, katram sava izpratne, sapratne par to, ko nozīmē būt laimīgam, bet viena lieta, kurai piekritīs, iespējams, visi, ir atzinums, ka, "kad cilvēks ir laimīgs, viņš negrib citus darīt nelaimīgus; kad kādam ar veselu psihi un dvēseli patiešām labi klājas, tāds grib, lai arī citiem tiek laba daļa no dzīvesprieka un labsajūtas."

 Pavēŗtēsim, kādu un cik laimīgu labsajūtā un apmierinātībā ar savu dzīvi katrs pats varam saredzēt sevi! Par citiem no malas spriežot, kā parasti, mēs "zinām labāk". Labāk šoreiz ielūkosimies savā dzīvē un tajā, ko labu varam ienest savu vistuvāko dzīvē...

Lasīt tālāk ...